10:46 26 Aprīlis 2019
Tiešraide
  • USD1.1123
  • RUB72.2100
Plaksnīte uz UDD ēkas. Foto no arhīva

Krievijas ĀM aicina reaģēt uz Krievijas žurnālistes vervēšanas mēģinājumu Ukrainā

© Sputnik / Стрингер
Pasaulē
Saņemt īso saiti
39

Pēc iestādes domām šis gadījums kārtējo reizi apstiprina, ka vārda brīvība Ukrainā vairs neeksistē.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Krievija aicina atbildīgās struktūras visā pasaulē un starptautisko sabiedrību reaģēt uz UDD mēģinājumu savervēt RIA Novosti žurnālisti Irinu Visokoviču, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Krievijas ĀM.

Iestāde atzīmē, ka šis gadījums kārtējo reizi apstiprina, ka vārda brīvība Ukrainā vairs neeksistē.

"Tiešs spiediens, draudi, specdienestu provokācija, fiziska izrēķināšanās un politiskas prāvas – šādi ir Ukrainas režīma mijiedarbības formāti ar žurnālistu kopienu," — teikts Informācijas un preses departamenta komentārā.

Vervēšanas mēģinājums UDD mēģināja savervēt Visokoviču, kurai ir Ukrainas pilsonība un pastāvīgās uzturēšanās atļauja Lietuvā, kad viņa ieradās Hersonā veidot reportāžas par RIA Novosti Ukraina portāla vadītāja Kirilla Višinska tiesas procesu.

Pēc dažu stundu sarunas ar Ukrainas specdienestiem bez protokola, žurnālistei lika parakstīt papīru par gatavību sadarboties ar UDD un stāstīt par RIA Novosti darbiniekiem.

Taču, atgriežoties Lietuvā, Visokoviča pastāstīja par vervēšanas mēģinājumu.

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija Segodņa" ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļevs nosauca Ukrainas specdienestu rīcību par kārtējo Kijevas necieņu pret žurnālista profesiju.

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija Segodņa" galvenā redaktora vietnieks Dmitrijs Gornostajevs aicina žurnālistus un starptautisko sabiedrību atbalstīt Visokoviču. Savukārt Krievijas Valsts Domē paziņoja, ka Krievija ir spējīga pasargāt savus žurnālistus.

Pēc temata

Advokāts pastāstījis par tikšanos ar Višinski izmeklēšanas izolatorā Ukrainā
UDD darbinieki ielaužas RIA Novosti Ukraina birojā Kijevā
UDD: labā vārda brīvība
UDD piedāvā ieviest kriminālatbildību ierēdņiem par braucieniem uz Krieviju

Galvenie temati