14:43 20 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
Govs. Foto no arhīva

Bulgārijā vēlas iemidzināt govi par nelikumīgu ES robežas šķērsošanu

© Sputnik / Александр Вильф
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Govs īpašnieks cer glābt tās dzīvību, piesaistot sabiedrības uzmanību.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Grūsnu govi ar iesauku Penka no Bulgārijas vēlas iemidzināt par to, ka viņa nelegāli pārgājusi pāri robežai ar Serbiju, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz The Independent.

Maija vidū govs aizmuka no sava saimnieka, bulgāru fermera Ivana Harlampijeva, un šķērsoja valsts robežu ar Serbiju, pārvarot 20 kilometrus. Pēc divām nedēļām serbu fermeris atgrieza to īpašniekam.

Taču tagad govij draud iemidzināšana, jo Serbija nav ES dalībvalsts, un, saskaņā ar noteikumiem, Eiropas Savienību nedrīkst pamest, nešķērsojot muitu. Turklāt dzīvniekam nepieciešams ES standarta veterinārais veselības sertifikāts.

Penkas īpašnieks bija pārsteigts, ka lopiņam izdevies nemanītam šķērsot robežu nepamanīts. Viņš atzīmēja, ka govij ir karantīnas apliecība no serbu veterināriem, kura apstiprina tās absolūti labo veselības stāvokli. Govs īpašnieks cer glābt tās dzīvību, piesaistot sabiedrības uzmanību.

Portālā change.org publicēta petīcija ar aicinājumu ES varas iestādēm pieļaut izņēmumu govs gadījumā. Šobrīd to parakstījuši mazliet vairāk nekā 4500 cilvēku.

Pēc temata

Karalieņu spēles: Monblāna pakājē notika tradicionālās govju cīņas
Plūdi Latgalē: govis lēni aizpeld zilās tālēs
Indijā govju aizstāvji piespieduši liellopu gaļas transportētājus ēst mēslus

Galvenie temati