22:48 21 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1362
  • RUB75.4270
Mācību stunda. Foto no arhīva

Eiropas Komisija: ES skolu absolventiem jārunā divās svešvalodās

CC0 / pixabay
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

Eiropas komisārs izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta jautājumos Tibors Navračičs norādīja, ka runa nav tikai par angļu valodas apgūšanu vien.

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Eiropas Komisija ierosina, ka visiem vidusskolu absolventiem ES dalībvalstīs jāprot nevis viena, bet gan vismaz divas svešvalodas.

Tas ir EK piedāvātā Eiropas izglītības telpas izveides projekta elements, otrdien pastāstīja Eiropas komisārs izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta jautājumos Tibors Navračičs.

"Mēs piedāvājam pasākumus, lai visi bērni ES varētu no agras jaunības saņemt kvalificētu izglītību… Mēs iesniedzam apspriešanai iniciatīvu valodu pasniegšanas un apguves uzlabošanai. Mūsu galamērķis ir panākt, lai visi cilvēki varētu pēc vidējās izglītības saņemšanas runāt ne tikai dzimtajā, bet arī vismaz divās svešvalodās," – politiķa teikto citēja RIA Novosti.

Navračičs norādīja, ka runa nav tikai par angļu valodas apgūšanu vien.

Latvijā dzīvo aptuveni 2 miljoni cilvēku, 40% viņu vidū ir krievvalodīgie. Republikā ir viena valsts valoda – latviešu valoda, krievu valodai piešķirts svešvalodas statuss. Aprīļa sākumā Latvijas prezidents Raimonds Vējonis izsludināja Izglītības likuma grozījumus, kuri paredz visu skolu pāreju pie mācībām latviešu valodā līdz 2021./22. mācību gadam.

Pēc temata

Krievu valoda zaudē aktualitāti: Igaunijas Valodas inspekcija ķeras klāt angļu valodai
Kā bērnu vecāki tikās ar latviešu valodas mācību grāmatu autoriem
Mūrniece uzslavējusi Saeimu par krievu valodas iznīcināšanu Latvijā
"Jezuītu" likumi: var izmantot jebkuru valodu, ja tā ir latviešu
Kulturkampf: filma par krievu valodas aizliegumiem izraisījusi skandālu Latvijā

Galvenie temati