04:13 23 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1302
  • RUB72.7425
Baltās ķiveres. Foto no arhīva

CBS: ASV Valsts departaments pārtrauc "Balto ķiveru" finansēšanu

© AFP 2019 / Omar haj kadour
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

Saskaņā ar telekanāla datiem, ASV daļa organizācijas finansēšanā sastāda apmēram trešdaļu no grupas budžeta.

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. ASV Valsts departaments iesaldējis Sīrijā darbojošās organizācija "Baltās ķiveres" finansēšanu, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz CBS.

Saskaņā ar telekanāla datiem, ASV daļa organizācijas finansēšanā sastāda apmēram trešdaļu no grupas budžeta, kuru apsūdz informācijas kara rosināšanā pret Damasku. Tiek atzīmēts, ka atbalsts tika pārtraukts "pēdējo nedēļu laikā un atrodas " pārskatīšanā".

Krievijas ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Кузнецов

CBS ar atsauci uz diplomātiskajiem dokumentiem ziņo, ka Valsts departamenta Tuvo Austrumu birojam līdz 15. aprīlim bija jāsaņem Baltā nama apstiprinājumu "Balto ķiveru" finansēšanas turpināšanai — rezultātā ārpolitikas iestādei nācās "apturēt procesu".

Organizācija "Baltās ķiveres" paziņo, ka aizstāv Sīrijas mierīgos iedzīvotāju ar politisko neitralitāti un bez sakariem ar bruņotām darbībām. Internetā pēdējo gadu laikā arvien biežā sāka parādīties videoieraksti, kuros cilvēki baltās ķiverēs glābj bērnus no gruvešiem. Taču paralēli tika publicēti arī videoieraksti, kuros redzams, kā tās pašas "Baltās ķiveres" veido inscenējuma videoierakstus, uzklājot grimu "cietušajiem" un diktējot, kas tiem ir jāsaka. Turklāt Sīrijas žurnālisti parādīja virkni materiālu, kuros "glābēji" nofilmēti ar ieročiem un militārajā formastērpā.

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova iepriekš nosauca organizācijas "Baltās ķiveres" darbību par vēl vienu masveida informācijas kampaņas elementu oficiālās Damaskas nomelnošanā. Savukārt Sīrijas prezidents Bašars Asads paziņoja, ka organizācijas "Baltās ķiveres" locekļi patiesībā ir Al-Qaeda atbalstītāji.    

Pēc temata

Zēns no Dumas pastāstīja par "ķīmiskā uzbrukuma" video ierakstu
Krievija sāk informatīvu pretuzbrukumu Lielbritānijai
Krievija atradusi Sīrijas ķīmisko ieroču uzbrukuma inscenējuma video "aktierus"
Sīrija: pasaule uz jaunas Karību krīzes robežas

Galvenie temati