04:13 23 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1302
  • RUB72.7425
Eurofighter Typhoon iznīcinātājs

Nevēlas karot ar Krieviju: Bundesvēra militārie piloti raksta atlūgumus

© Sputnik / Алексей Куденко
Pasaulē
Saņemt īso saiti
127

Pēdējo dažu nedēļu laikā septiņi Eurofighter iznīcinātāju piloti aizgāja no darba Bundesvērā. Viņu aiziešanas iemesli nav zināmi, taču, pēc mediju domām, vācu piloti vienkārši "vairs nevēlas karot" un piedalīties "NATO militārās kampaņas sagatavošanā pret Krieviju".

RĪGA, 1. maijs – Sputnik. Vācijas Gaisa militārajiem spēkos dienē 120 Eurofighter iznīcinātāju piloti, taču viņu skaits samazinās: pēc Vācijas Gaisa militāro spēku oficiālā pārstāvja sacītā, pēdējo dažu nedēļu laikā septiņi no viņiem uzrakstīja atlūgumus, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz Ino.tv.

Šīs aiziešanas no darba "izraisa nožēlu", taču tās neietekmēs kaujas spēju, uzskata ierēdnis. Vācijas Gaisa militāriem spēkiem ir 140 Eurofighter iznīcinātāji, taču ne visi no tiem funkcionē.

Nesen Vācijas Federālā revīzijas palāta apsūdzēja Bundesvēru līdzekļu izšķērdēšanā, kuri tika piešķirti iznīcinātāju pilotu apmācībām, un tā pavisam nav neliela nauda. Vidēji vienam pilotam ir paredzēti ap pieciem miljoniem eiro. Konkrēti iemesli, kuru dēļ piloti aizgāja no darba, netiek atklāti.

"Iespējams, viņi vairs nevēlas karot un piedalīties esošajā NATO militārās kampaņas gatavošanā pret Krieviju, kurā vāciešiem būs jādodas uz fronti," — rezumē mediji.

Pēc temata

Iznīcinātājs Francijā nejauši nometis bumbu uz rūpnīcas
ASV publicējušas video ierakstu par Krievijas iznīcinātāju eskortu virs Baltijas
Lielbritānijas iznīcinātāji pavadījuši gaisā Krievijas bumbvedējus
NATO iznīcinātāji pavada Šoigu uz Kaļiņingradu

Galvenie temati