03:39 19 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1349
  • RUB72.9217
Reihstāgs, Berlīne.

No Latvijas, nevis no Sīrijas: no kurienes Vācijā ierodas migranti

© Sputnik / Игорь Зарембо
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

Vācijā saskaitīti valstī dzīvojošos ārvalstnieki. Varasiestādes nonākušas pie slēdziena, ka lielākā daļa no viņiem ieradušies no Austrumeiropas, nevis no Tuvajiem Austrumiem.

RĪGA, 14. aprīlis — Sputnik. Vācijas Federālais statistikas birojs informē, ka patlaban Vācijā uzturas lielākais skaits ārvalstu pilsoņu vēsturē, raksta New York Times.

No 82 miljoniem Vācijas iedzīvotāju 10,6 miljoni – katrs astotais – ir ārvalstnieki. Kopš 2014. gada Vācijā ieradušies vairāk nekā 1,6 miljoni bēgļu, galvenokārt no Āfrikas vai Tuvajiem Austrumiem. Rezultātā novājinājusies Angelas Merkeles konservatīvās partijas ietekme, un nostiprinājušies galējie labējie.

Taču Statistikas birojs vēsta, ka ārvalstnieku skaits Vācijā pieaudzis galvenokārt uz citu ES valstu, it īpaši Austrumeiropas iedzīvotāju rēķina, kuri ES iestājušies 2004. gadā.

Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Čehijas, Ungārijas, Kipras, Bulgārijas, Rumānijas un Horvārijas pilsoņu skaits, kuri pārcēlušies uz Vāciju, pieaug par 12,5% gadā. Tas nozīmē, ka gandrīz puse valstī dzīvojošo ārvalstnieku ieradušies no citām ES dalībvalstīm.

Pēc temata

Desmitiem tūkstošu nelegālo migrantu "pazuduši" Lielbritānijā
Vācu eksperts par migrantu "ieguldījumu" noziedzībā
Vainīgi krievi. "Jaunā Eiropa" atsakās no austrumu migrantiem
Franči uzskata migrantus par ievērojamu noziedzības avotu

Galvenie temati