18:17 16 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1265
  • RUB72.3880
Franču daudzfunkcionālais iznīcinātājs Rafale

Iznīcinātājs Francijā nejauši nometis bumbu uz rūpnīcas

© AFP 2019 / Anne-Christine Poujoulat
Pasaulē
Saņemt īso saiti
48

Francijas Gaisa kara spēku iznīcinātājs lidojuma laikā pazaudējis aviobumbu, kas nokritusi tieši uz kompānijas Faurecia rūpnīcas.

RĪGA, 12. aprīlis — Sputnik. Francijā iznīcinātājs Mirage 2000 nejauši nometis bumbu uz rūpnīcas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz France Bleu sniegto informāciju.

Incidents noticis otrdien Luāras departamentā. Divi Francijas Gaisa kara spēku iznīcinātāji lidoja pāri apdzīvotajai vietai, kad viens no tiem pazaudējis aviobumbu, kas nokritusi tieši uz kompānijas Faurecia rūpnīcas. Divi cilvēki guvuši traumas.

"Vispirms pārlidoja divi iznīcinātāji, un mēs izdzirdējām trieciena skaņu. Tā bija visai skaļa, pat apslāpēja aizlidojošo lidmašīnu troksni," — pastāstīja viens no aculieciniekiem.

Francijas GKS pārstāvis pulkvedis Olivjē Selo pastāstīja, ka rūpnīcai trāpījis mācību lādiņš, kurā nav bijuši spridzekļi — to plānots nomest poligonā netālu no Reimsas.

Tamlīdzīgi incidenti ir ārkārtas gadījumi, un notiek ļoti, ļoti reti, uzsvēra pulkvedis. Izdevums France Bleu informēja, ka sākta izmeklēšana.    

Pēc temata

Krievijas GKS lidotāji pārbauda jaunos iznīcinātājus Su-57
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
Mediji: kurš uzvarēs virsskaņas divkaujā virs Baltijas jūras

Galvenie temati