02:10 21 Septembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1030
  • RUB70.3933
Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasilijs Nebenzja

Krievija noteikusi veto ASV rezolūcijai Sīrijas jautājumā ANO

© Sputnik / Владимир Федоренко
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (22)
27

Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasīlijs Ņebenzja paskaisroja, ka ar jaunās rezolūcijas palīdzību ASV cenšas atjaunot kopējo izmeklēšanas mehānismu.

RĪGA, 11. aprīlis — Sputnik. Krievija bloķējusi ANO Drošības padomē ASV rezolūciju par ķīmisko uzbrukumu Sīrijā izmeklēšanas jauno mehānismu, vēsta RIA Novosti.

Par dokumentu balsoja 12 DP locekļi, pret — Krievija (ANO DP pastāvīgais loceklis) un Bolīvija, Ķīna atturējās.

Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasīlijs Ņebenzja paskaidroja, ka ar jaunās rezolūcijas palīdzību ASV cenšas atjaunot kopējo izmeklēšanas mehānismu, kas "sevi apkaunojis", notiesājot suverēnu valsti — Sīriju — bez apstiprinošiem datiem.

Diplomāts atzīmēja, ka Vašingtona kārtējo reizi ierosina balsot par dokumentu, kas nav saņēmis DP pastāvīgo locekļu vienprātīgu atbalstu.

"Autori zina, ka tas (ASV rezolūcijas projekts — red.) neatbilst Krievijas viedoklim un netiks pieņemts," — uzsvēra diplomāts.

ANO Drošības padome nepieņēma arī Krievijas rezolūcijas projektu, jo tas nesaņēma nepieciešamās deviņas balsis.

ASV iesniegtajā projektā teikts, ka pēc ANO jaunās misijas (UNIMI) ziņojuma izskatīšanas ANO Drošības padomei ir jāpaziņo par rezolūcijas Nr. 2118 ("Par starptautiskās kontroles noteikšanu pār ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā un to iznīcināšanu") pārkāpumu un spert soļus saskaņā ar ANO Statūtu VII nodaļu, kurā paredzētas darbības miera apdraudējuma situācijā.

Vašingtona uzskata, ka misijai jānomaina ANO OPCW ekspertu grupa ķīmisko ieroču pielietojuma gadījumu izmeklēšanai Sīrijā.

"Ķīmiskais uzbrukums" Dumā

Aizvadītajā nedēļā internetā parādījās ziņas par ķīmisko ieroču pielietošanu Dumas pilsētā Sīrijā. Rietumvalstis par notikušo apsūdzēja Damasku.

ASV valdība informēja, ka izvērtē "militāras atbildes" iespējas SAR valdības spēku darbībām. Pirmdien ASV prezidents Donalds Tramps norādīja, ka pieņems lēmumu par soļiem pret SAR valdību tuvāko 48 stundu laikā.

Vienlaikus Krievijas Naidīgo pušu samierināšanas centrs noliedza informāciju par ķīmisko ieroču pielietojumu Austrumu Gutā. Organizācijas eksperti ieradās domājamā incidenta vietā un nekonstatēja nekādas toksīnu pēdas. Turklāt centra speciālisti nav atraduši vietējās slimnīcās pacientus ar simptomiem, kuri raksturīgi indīgu vielu pielietošanas gadījumos.

Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (22)

Pēc temata

Sīrija: pasaule uz jaunas Karību krīzes robežas
Amerikāņu izcilības krīze, jeb Austrumu Guta – Rietumu neapmierinātības noslēpums
Krievijas AM: ASV radījušas Sīrijā "teroristu rezervātu"
Ko slēpj Krievija un par ko cīnās Amerika: Sīrijas kara iemesli un sekas

Galvenie temati