09:23 17 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Boriss Džonsons

Boriss Džonsons uzskata Krievijas atbildes soļus par bezjēdzīgiem

© AFP 2018 / TOBY MELVILLE
Pasaulē
Saņemt īso saiti
65

Lielbritānijas ārlietu ministrs nosaucis par "bezjēdzīgām" Maskavas atbildes pasākumus pret 23 Krievijas diplomātu izsūtīšanu.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons nosaucis par "bezjēdzīgām" Maskavas atbildes pasākumus pret 23 Krievijas diplomātu izsūtīšanu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu SkyNews.

Iepriekš Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka, atbildot uz Londonas darbībām, Maskava izsūtīs 23 britu diplomātus, slēgs ģenerālo konsulātu Sanktpēterburgā un aizliegs Lielbritānijas padomes darbību.

Krievijas ĀM
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Šie bezjēdzīgie soļi tikai sodīs vienkāršos Krievijas iedzīvotājus, atņemot iespēju apgūt angļu valodu un saņemt Lielbritānijas vīzas," — Džonsona teikto citēja telekanāls.

Ministrs nodēvēja Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes bijušā darbinieka Sergeja Skripaļa saindēšanu par "triecienu mugurā" Lielbritānijai par to, ka tā "stingri pretojas Kremļa briesmīgajai rīcībai". Džonsons atzīmēja, ka atbalstu Londonai pauduši Vācijas, Francijas un ASV līderi.

Maskavas un Londonas attiecības saasinājušās pēc incidenta Lielbritānijas pilsētā Solsberijā, kur saindēti Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes bijušais darbinieks Sergejs Skripaļs, kurš strādāja britu specdienestu labā, un viņa meita Jūlija. Lielbritānija uzskata, ka Krievijas valsts vainojama par nervu paralītiskas vielas "Novičok" izmantošanu. Rezultātā Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņoja par virkni pasākumu pret Krieviju, tostarp arī 23 Krievijas diplomātu izsūtīšanu un divpusējo sakaru iesaldēšanu augstākajā līmenī. Krievija kategoriski noliedz savu saikni ar Skripaļu saindēšanu.

Pēc temata

Krievijas ārlietu ministrs: Terēzas Mejas paziņojums neatbilst nekādām pieklājības normām
Le Monde: eksperti apšauba Krievijas sakarus ar Skripaļa saindēšanu
Marija Zaharova atbildēja Terēzai Mejai: "Biedēt nevajag"
Nervu paralītiskais efekts, jeb Kam izdevīga Skripaļa nāve

Galvenie temati