12:57 18 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Ukrainas karogs pie parlamenta ēkas Kijevā

Policija Ukrainā neļauj Krievijas pilsoņiem piedalīties vēlēšanās

© Sputnik / Stringer
Pasaulē
Saņemt īso saiti
43

Vairāki desmiti nacionālistiskās kustības "Nacionālais korpuss" pārstāvju uzstādījuši telti un mucas pie konsulāta Ļvovā un organizējuši "kauna koridoru" tiem, kuri vēlas nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Policija Ukrainā neielaiž Krievijas pilsoņus diplomātiskajās pārstāvniecībās balsošanai KF prezidenta vēlēšanās, informē ziņu aģentūras RIA Novosti korespondents notikumu vietā.

Ļvovā policijas darbinieki līdz ar Nacionālās gvardes pārstāvjiem apjozuši Krievijas konsulāta ēku ar metāla nožogojumu.

"Mēs ielaižam tikai konsulāta darbiniekus un tikai saskaņā ar sarakstu, kas ir mūsu rīcībā. Nevienu citu nelaižam," — paziņoja policists pie konsulāta ēkas.

Vēlēšanas
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Vairāki desmiti nacionālistiskās kustības "Nacionālais korpuss" pārstāvju uzstādījuši telti un mucas pie konsulāta Ļvovā un organizējuši "kauna koridoru" tiem, kuri vēlas nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Pie ēkas dežurē vairāki desmiti varasiestāžu darbinieku. Situācija ir mierīga.

Policija slēgusi arī pieeju Krievijas konsulāta ēkām Odesā un vēstniecībai Kijevā.

Iepriekš Ukrainas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka neielaidīs Krievijas pilsoņus diplomātiskajās pārstāvniecībās prezidenta vēlēšanu dienā.

Krievijas Ārlietu ministrija uzskata Ukrainas lēmumu par ārkārtēju, paziņoja, ka tas ir pretrunā starptautiskajām cilvēktiesību aizsardzības normām, piemēram, 1950. gadā pieņemtajai Konvencijai par cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzību, turklāt neiekļaujas vispārpieņemtajos priekšstatos par civilizētām valstīm. EDSO nosūtījusi Kijevai vēstījumu par nepieciešamību ievērot Krievijas pilsoņu tiesības vēlēšanu laikā.

Pēc temata

Ko Baltijas valstīm sola Krievijas prezidenta kandidāti
Sobčaka atbildējusi uz Kļimkina izteikumiem par "politisko šizofrēniju"
Kijeva aizliedz ukraiņu sportistiem piedalīties sacensībās Krievijā
Ukraina arestē "Gazprom": nav ko zaudēt

Galvenie temati