00:39 26 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB72.7646
Eiro naudas zīmes

Somijā skumst pēc "trako krievu" naudas

CC BY 2.0 / flickr / Maik Meid / Träume
Pasaulē
Saņemt īso saiti
37

Mediji vēsta, ka 90. gados un XXI gadsimta sākumā Krievijas pilsoņi mēdza ierasties kalnu slēpošanas kūrortā Tahko un pirka kotedžas un zemesgabalus par 10-20 miljoniem marku.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik. Krievijas tūristi atstāj Somijā mazāk naudas, bet agrāk "nēsāja naudu veseliem maisiņiem", raksta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Yle.

Izdevums vēsta, ka 90. gados un XXI gadsimta sākumā Krievijas pilsoņi mēdza ierasties kalnu slēpošanas kūrortā Tahko un pirka kotedžas un zemesgabalus par 10-20 miljoniem marku, lai arī to patiesā vērtība bija tikai divi miljoni. Tāpat krievi labprātāk pirka sniega visurgājējus, nevis īrēja tos, un pēc tam atstāja mašīnas pie savām kotedžām.

"Trakie krievi" varēja tērēt naudu visdažādākajiem mērķiem. Piemēram, viens cilvēks varēja pasūtīt restorānā visus ēdienkartē iekļautos ēdienus vienkārši tāpēc, ka gribēja tos nogaršot. Viesnīcās bija privāto lidmašīnu piloti gadījumam, ja tūristiem no Krievijas iegribēsies nomainīt atmosfēru. Krievi tērēja naudu pat kaķa nomai.

Taču tagad tūristi no Krievijas ir pārstājuši tērēt naudu Somijā tik neprātīgi: piemēram, restorāna apmeklējuma vietā viņi biežāk gatavo ēdienu paši. Samazinājies arī tūristu skaits, un īsāks ir arī atbraukušo atpūtas laiks.

Pēc temata

Krievu vai zviedru: somu skolēniem piedāvās izvēlēties svešvalodu
Helsingin Sanomat: kas lasa vēstules Somijas Ziemassvētku vecītim
Sociologi: Somijas krievvalodīgie iedzīvotāji izjūt diskrimināciju

Galvenie temati