00:48 20 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1358
  • RUB73.1062
Aleksandrs Krušeļņickis

CAS atcēlusi kērlingista Krušeļņicka lietas izskatīšanu

© Sputnik / Владимир Песня
Pasaulē
Saņemt īso saiti
15

Krievijas kērlingisti Aleksandrs Krušeļņickis un Anastasija Brizgalova atteiksies no Olimpisko spēļu bronzas medaļas – Krušeļņickis atzinis dopinga noteikumu formālo pārkāpumu.

RĪGA, 22. februāris — Sputnik. Krievijas kērlingista Aleksandra Krušeļņicka lietas izskatīšana Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) atcelta pēc pušu lūguma, vēstīts CAS oficiālajā mājas lapā.

"Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) un Starptautiskās kērlinga federācijas (WCF) lietā pret Aleksandru Krušeļņicki visas puses lūgušas CAS Antidopinga nodaļu (ADD) atcelt lietas izskatīšanu ceturtdien. Rezultātā lieta netiks izskatīta, un CAS ADD pieņems lēmumu šajā dienā uz rakstisko paziņojumu pamata. CAS lēmums, tāpat kā paziņojums presē ar slēdzienu, tiks publicēti vēlāk, šodien (ceturtdien)," — teikts tiesas lēmumā.

Aleksandrs Krušeļņickis un Anastasija Brizgalova Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā izcīnīja bronzas medaļu jaukto pāru sacensībās. Vēlāk sportista dopinga analīzē tika konstatētas meldonija pēdas, pie tam preparāta daudzums liecina, ka viela ieņemta vienu reizi, kas nesniedz nekādas terapeitiskas priekšrocības.

Trešdien kļuva zināms, ka Krušeļņickis atteicies no dalības lietas izskatīšānā CAS, atzīstot dopinga noteikumu formālo pārkāpumu.

Ceturtdien Krievijas Kērlinga federācijas (KKF) preses sekretāre Valentīna Parinova informēja, ka Krušeļņickis atteiksies no Olimpisko spēļu bronzas medaļas.

"Tiesa jebkurā gadījumā būtu pieņēmusi lēmumu atņemt mums medaļas. Taču, tā kā mēs atzīstam faktu, ka viņa dopinga analīzē atrasts meldonijs, mēs atteiksimies no medaļām," — paziņoja Parinova telekanāla "Rossija 1" ēterā.

Pēc temata

Krievijas karogs uz WADA ēkas: līdzjutēji organizējuši protesta akciju
Sporta arbitrāžas tiesa noraidījusi Krievijas sportistu prasību
SOK lēmums: Tretjakovs nevarēs sacensties ar Dukuru Olimpiādē
Dukurs nesaņems Tretjakova medaļu: atjaunoti Olimpiādes 2014 rezultāti

Galvenie temati