02:17 17 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
ES emblēma

Eirodeputātu satrauc homoseksuālisma propaganda skolās Lietuvā

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Pasaulē
Saņemt īso saiti
43

Eiropas Parlamenta deputāts no Lietuvas Valentīns Mazuronis lūdzis valdību paskaidrot, vai bērniem sākumskolas klasēs stāsta pasakas, kas propagandē viendzimuma laulības.

RĪGA, 14. februāris — Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāts no Lietuvas Valentīns Mazuronis publikācijā savā lapā Facebook paudis bažas sakarā ar homoseksuālisma propagandu valsts skolās, vēsta Sputnik Lietuva.

Mazuronis vērsies pie Lietuvas premjera Sauļa Skverneļa un izglītības un zinātnes ministres Jurgites Petrauskenes ar lūgumu paskaidrot, vai bērniem sākumskolas klasēs stāsta pasakas, kas propagandē viendzimuma laulības.

Deputāts painteresējies, cik lielā mērā tamlīdzīgas nodarbības atbilst valdības programmai un Izglītības un zinātnes ministrijas prasībām.

Mazuronis pastāstīja, ka publiskajā telpā parādījusies informācija par to, ka 2017. gada novembrī Tolerantās jaunatnes asociācija organizējusi nodarbības skolā, ko nodibinājusi Austeja Landsberģene. Pie tam bērniem lasītas pasakas no grāmatas "Dzintara sirds" (Gintarinė širdis).

Deputāts atzīmēja, ka pasakās tiek propagandētas viendzimuma laulības, un Žurnālistiskās ētikas inspektora dienests (Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba) nonācis pie secinājuma, ka šie sacerējumi negatīvi iespaido pusaudžus.

Mazuronis uzsvēra, ka Lietuvas Izglītības zinātņu universitāte paziņojusi, ka pasakas ir "kaitīga, primitīva un angažēta homoseksuālisma propaganda".

Noslēgumā deputāts painteresējās, kādus soļus spers Lietuvas valdība, lai nepieļautu tamlīdzīgas nodarbības, kuru saturs neatbilst valsts iestāžu oficiālajam viedoklim.

 

Pēc temata

Igaunijas tiesa atļāvusi viendzimuma pārim adoptēt bērnu
Latvija aizvien vairāk tuvojas viendzimuma laulību oficiālai atzīšanai
Latvijai neizdosies bēgt no homoseksuālās Eiropas
Bundestāgs apstiprināja likumu par viendzimuma pāru laulībām

Galvenie temati