15:24 17 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1389
  • RUB75.9175
Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Sibīrijas mēra uzliesmojums Turcijā: viens cilvēks miris, vairāk nekā 70 atrodas slimnīcā

© RIA Novosti . Виктория Виатрис
Pasaulē
Saņemt īso saiti
25

Visi saslimušie lietojuši pārtikā govs gaļu, kurai iepriekš tika atklāts Sibīrijas mēris.

RĪGA, 12. februāris — Sputnik. Viens cilvēks miris, vairāk nekā 73 nokļuvuši slimnīcā Turcijā ar aizdomām par Sibīrijas mēri, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz vietējiem medijiem.

Saslimšana tika atklāta aizritējušajā nedēļā kādai no govīm privātā saimniecībā Akčabatas provincē. Dzīvnieks tika nokauts, taču govs saimnieks neiznīcināja liellopu gaļu un atdeva to kaimiņiem. Pēc gaļas apēšanas cilvēki sāka sūdzēties par vājumu, sliktu dūšu un augstu temperatūru. Medicīnas iestādēs veiktā izmeklēšana konstatēja, ka iedzīvotāji ir inficējušies ar Sibīrijas mēri.

Vietējās varas iestādes veic epidemioloģisko izmeklēšanu, karantīna pagaidām ieviesta netika. Kā paziņojušas valsts varas iestādes, pamata uztraukumam nav.

Sibīrijas mēris ir īpaši bīstama visu veidu lauksaimniecības un mežonīgo dzīvnieku, kā arī cilvēka infekcijas slimība. To raksturo organisma intoksikācija, ādas, limfmezglu un iekšējo orgānu iekaisums. Pēc speciālistu sacītā, pat pareizas un savlaicīgas šīs saslimšanas ārstēšanas gadījumā iespējama nāve.    

Pēc temata

ES pieprasa PTO sodīt Krieviju par cūkgaļas importa ierobežojumiem
Eiropas Komisija lūdz Krieviju izslēgt cūkgaļu no pārtikas embargo saraksta
Gaļas izstrādājumi Latvijā līdz gada beigām varētu kļūt par 20% dārgāki
Financial Times pastāstīja par Krievijas lauksaimniecības bumu

Galvenie temati