06:23 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Mobilais tālrunis

Havaju iedzīvotāji kļūdaini saņēmuši raķešu uzbrukuma draudu brīdinājumu

© Sputnik / Константин Родиков
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Sestdien Havaju salās izplatījās paziņojums, ka uz štatu lido raķete, un iedzīvotājus aicināja pēc iespējas ātrāk atrast patvērumu.

RĪGA, 14. janvāris — Sputnik. Paziņojums par ballistisko raķeti, kas lido Havaju štata (ASV) virzienā, izrādījies kļūdains, vēstīja ASV varasiestādes.

Daudzi vietējie iedzīvotāji vakar publicēja savās lapās sociālajos tīklos ekrānuzņēmumus, kuros bija redzams brīdinājums par raķešu uzbrukumu, vēsta Sputnik Baltkrievija. Tajā bija norādīts, ka tā neesot mācību trauksme un cilvēkiem pēc iespējas ātrāk jāatrod patvērums.

​Par viltus trauksmi Havaju salās tika informēts arī ASV prezidents Donalds Tramps. ASV varasiestādes sākušas izmeklēšanu kļūdainā brīdinājuma jautājumā.

"Komisija sāk pilnvērtīgu izmeklēšanu par viltus brīdinājumu, kas tika izsūtīts Havaju iedzīvotājiem," — teikts ASV Federālās Sakaru komisijas paziņojumā.

Havaju štata gubernators Deivids Aidžs atvainojies vietējiem iedzīvotājiem par viltus ziņu. Viņš paziņoja, ka darīs visu iespējamo, lai uzlabotu apziņošanas sistēmas darbību.

"Es lūdzu piedošanu par tā (brīdinājuma — red.) radītajām sāpēm un apjukumu. Mani tas ļoti apbēdinājis, un es darīšu visu iespējamo, lai nekavējoties uzlabotu mūsu ārkārtas situāciju apziņošanas sistēmas," — gubernators pavēstīja savā lapā Twitter.

Pēc Aidža domām, nepatiesais paziņojums izsūtīts kāda atbildīgo dienestu darbinieka kļūdas rezultātā. 

Pēc temata

Viltus spridzeklis Rīgas centrā novērtēts vienā tūkstotī eiro
El País: saruna ar viltus Bergmani padarījusi Spāniju par apsmieklu
"Maskavieši ēd žurkas": kas Eiropā sacer melīgas ziņas par Krieviju
Vairāk nekā miljons Android lietotāju lejupielādēja viltus WhatsApp

Galvenie temati