03:40 12 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1379
  • RUB75.5225
Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs

Francijas Finanšu ministrijas vadītājs piedāvā Krievijai "manevru" sankciju mehānisma ietvaros

REUTERS/Benoit Tessier
Pasaulē
Saņemt īso saiti
19

Pagātnē Krievija jau atcēla franču produkcijai daļu no 2013. gadā ieviestajiem ierobežojumiem.

RĪGA, 9. janvāris – Sputnik. Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs cer uz daļēju Krievijas pārtikas embargo atcelšanu, vēsta RIA Novosti.

"Mēs par 100 procentiem ievērojam lēmumus, kuri pieņemti Eiropas līmenī. Francija ir viena no vadošajām ES valstīm, un mēs pat neapšaubām šo lēmumu. Nekādu iespēju apiet šo politisko mehānismu nav. Taču šī mehānisma ietvaros pastāv telpa manevriem, ko mēs arī vēlētos izmantot ekonomiskajai sadarbībai," — paziņoja ministrs avīzes "Vedomosti" intervijā.

Šajā sakarā viņš atcerējās, ka pagātnē Krievija jau atcēlusi franču produkcijai daļu no 2013. gadā ieviestajiem ierobežojumiem, piemēram, kartupeļiem. "Tam bija pozitīvs efekts," — uzsvēra Lemērs.

Tāpat viņš komentēja Krievijas importa aizvietošanas politiku. "Importa aizvietošana varētu būt atbilde sankcijām, taču, man personīgi liekas, ilgtermiņa problēmas risinājumam lauksaimniecības nozare ir kvalitatīvi jāuzlabo. Sadarbība ar Franciju varētu būt labs variants tā īstenošanai," — spriež ministrs.

2014. gada augustā Maskava aizliedza dažu pārtikas preču importu no valstīm, kuras ieviesa sankcijas pret Krieviju: ASV, ES valstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas.

Tostarp, tika aizliegta gaļa, jūras produkti, dārzeņi, augļi, piena produkcija. Vēlāk Krievijas atbildes pasākumi skāra vēl vairākas valstis, ieskaitot Ukrainu, Lihtenšteinu un Melnkalni.

Pēc temata

Nauda ir nekas, principi pāri visam! Eiropas Savienība pagarināja sankcijas pret Krieviju
Igauņu "pelmeņu karalis" izputējis sankciju dēļ
Vācijas kanclera amata kandidāts: sankcijas ir kļūdains ceļš
Eirodeputāte: sankciju nodarītie zaudējumi uztrauc visus, izņemot Eiropas ierēdņus

Galvenie temati