18:31 15 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Bijušais Gruzijas prezidents, bijušais Odesas apgabala gubernators Mihails Saakašvili

Saakašvili grasās kļūt par "Ukrainas glābēju"

© Sputnik / Стрингер
Pasaulē
Saņemt īso saiti
8

Pēc Saakašvili sacītā, viņš cenšas labot situāciju Ukrainā, neskatoties uz iebiedēšanu, ko cenšas panākt oficiālā Kijeva.

RĪGA, 8. decembris — Sputnik. Bijušais Gruzijas prezidents, bijušais Odesas apgabala gubernators Mihails Saakašvili apgalvo, ka cenšas izglābt Ukrainu, vēsta Sputnik Lietuva.

Par to viņš pastāstīja intervijā britu izdevumam Independent.

Kā atzīmēja politiķis, daudziem varbūt "ir neparasti tas, ka bijušais prezidents piedalās citas valsts politiskajās lietās".

Kā raksta Independent, Saakašvili "pēc paša iniciatīvas" cīnās ar korupciju valstī, kā arī asi izsakās par Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, kuru viņš apsūdz "miljardu zādzībā", "kleptokrātu valdības vadīšanā", un dēvē par "lētu mafiozi", kuram derētu sarīkot impīčmentu.

Сторонники М. Саакашвили разбили палаточный городок в центре Киева
© Sputnik / Стрингер
M. Saakašvili atbalstītāji izveidoja telšu pilsētiņu Kijevas centrā

Pēc Saakašvili sacītā, šobrīd Ukrainas varas iestādes veic "totālu gan viņa, gan viņa atbalstītāju iebiedēšanu". Taču, kā paziņoja politiķis, viņam apsolīja, ka draudi tiks izbeigti, kolīdz viņš pārstās izteikties pret Porošenko.

"No rietumu viedokļa, tas izskatās dīvaini — ārzemnieks, kurš cenšas izglābt valsti (Ukrainu — Sputnik). Mūsdienu precedentu šādam nav," citē Saakašvili izdevums.

Taču Rietumi arī saprot stipra līdera nepieciešamību. "Mēs visi zinām, ka šobrīd Ukrainai ir nepieciešams stiprs līderis", paziņoja politiķis.

Сторонники Саакашвили разбили палаточный городок в центре Киева
© Sputnik / Стрингер
M. Saakašvili atbalstītāji izveidoja telšu pilsētiņu Kijevas centrā

Otrdien Ukrainas specvienības centās aizturēt Saakašvili sakarā ar krimināllietu par palīdzību noziedzīgo organizāciju dalībniekiem un viņu noziedzīgās darbības slēpšanu. Politiķa atbalstītāji atbrīvoja viņu no UDD darbinieku apcietinājuma un devās pie Augstākās Radas sienām pieprasīt Porošenko impīčmentu.

Ukrainas IeM politiķi ierakstīja "personu sarakstā, kuras slēpjas no varas iestādēm". Trešdien tiesībsargi ienāca telšu pilsētiņā pēc Saakašvili, taču viņa atbalstītāji izrādīja pretošanos.

Сторонники Саакашвили разбили палаточный городок в центре Киева
© Sputnik / Стрингер
M. Saakašvili atbalstītāji izveidoja telšu pilsētiņu Kijevas centrā

 

Pēc temata

Saakašvili vicinājis rokudzelžus mītiņā Kijevā
Mihails Saakašvili Kijevā draudējis mesties no jumta
Porošenko partija pieprasa 24 stundu laikā saukt pie atbildības Saakašvili
Saakašvili pieļauj, ka Ukrainas varas iestādes varētu viņu nogalināt

Galvenie temati