00:19 26 Septembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1777
  • RUB77.3603
Zelta tīrradņi

Luganska plāno 2018. gadā uzsākt zelta ieguvi

© Sputnik / Сергей Субботин
Pasaulē
Saņemt īso saiti
33

Luganskas pašpasludinātās republikas vadītājs Igors Plotņickis paziņoja, ka republika ir apņēmusies neatgriezties Ukrainas sastāvā.

RĪGA, 12. novembris — Sputnik. Luganskas Tautas Republikas teritorijā esošās zelta atradnes rūpnieciska izstrāde, iespējams sāksies 2018. gadā, informēja Luganskas pašpasludinātās republikas vadītājs Igors Plotņickis, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu "Luganska 24".

Elektroenerģijas padeves līnija . Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Esmu vairākkārt ieminējies, taču šogad neizdevās tāpēc, ka finansējums bija nepieciešams citās vietās, un šo projektu mēs mazliet piebremzējām. Pacentīšos panākt, ka lai 2018. gadā darbu sāktu mūsu tā saucamā zelta šahta", — Plotņicka teikto publicēja Luganskas informācijas centrs.

Plotņickis atzīmēja, ka zelta ieguve nenesīs milzīgu peļņu. "Tomēr peļņa tur būs. Taču tas ir tāds rādītājs mums pašiem: mums tas ir, un mēs to varam. Otrkārt, tikai izpēte un darbs parādīs, cik nopietna ir dzīsla," – viņš pastāstīja.

Iepriekš telekanāla "Luganska 24" ēterā Igors Plotņickis uzsvēra, ka Luganskas Tautas Republikas vienīgais ceļš ir iestāšanās Krievijas sastāvā.

"Par republikas ārpolitikas kursu atbild vadītājs. Tāpēc uzklausiet manis teikto. Esmu vienmēr teicis, ka mūsu vienīgais ceļš ir ceļš uz Krieviju, un citur nekur mēs neiesim un nekur neatgriezīsimies," – uzsvēra Plotņickis.

Pēc viņa vārdiem, Luganskas atgriešanās Ukrainas sastāvā tuvākajā perspektīvā nav iespējama.

"Kurp atgriezties? Uz drupām? Mums nav tās Ukrainas, kas bija pirms kara. Ekonomikas nav, valsts nav, tautas vienotības sen vairs nav, vēsturiskās saknes ir aprautas, viss ir pazaudēts, nacisti, banderieši. Kurp atgriezties?" – vaicāja LRT vadītājs.

Pie tam Plotņickis atgādināja, ka Minskas protokolos runa ir par "jaunās Ukrainas" celšanu, kurai republika varētu pievienoties, ja šādu lēmumu atbalstīs LTR iedzīvotāji.

Pēc temata

Polijas enerģētikas ministrs atzina ogles iegādāšanos no Luganskas TR
Luganskas TR: Donbasā gaida instruktorus no Latvijas drošības spēku apmācībām
Kijeva pārtraukusi elektroenerģijas padevi DTR teritorijai
Luganskā paziņojuši, ka ukraiņu diversantus gatavo NATO instruktori
Donbasā karo snaiperes no Latvijas, informē Luganskas Tautas milicija

Galvenie temati