15:26 20 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Iedzīvotāji ir iestājušies par autonomiju

Referendumi Veneto un Lombardijā: iedzīvotāji ir iestājušies par autonomiju

REUTERS/Manuel Silvestri
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Veneto reģiona prezidents nosaucis reģionālā referenduma rezultātus par vēsturisko notikumu un solījis jau pirmdien ķerties pie vienošanos, kas tiks piedāvāta centrālajam varasiestādēm.

RĪGA, 23. oktobris — Sputnik. Itālijas reģionu Veneto un Lombardija iedzīvotāji konsultatīvos referendumos ir iestājušies par reģionu paplašinātu autonomiju, vēsta RIA Novosti.

Veneto vēlēšanu komisija informēja, ka vairāk nekā 98% nobalsojušo ir iestājušies par autonomiju. Kopumā balsojumā piedalījās vairāk nekā 57% vēlētāju.

"Šī ir Veneto iedzīvotāju uzvara, pilsoniskās apziņas uzvara, cilvēku uzvara, kuri grib būt saimnieki savā mājā," — paziņojis apgabala prezidents Luka Dzaija.

Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons
© Sputnik / Джорди Бойшареу

Apgabala vadītājs atzīmējis, ka referenduma veikšanas reģionālā elektroniskā sistēma svētdien cietusi no nopietna hakeru uzbrukuma.

Lombardijā par autonomijas paplašināšanu balsis atdevuši 95% iedzīvotāju, pastāstīja apgabala gubernators Roberto Maroni.

"Pateicos trim miljoniem lombardiešu, kuri bija atnākuši nobalsot, un 95%, kas atdevuši savu balsi par atbildi "jā"," — viņš teica.

Maroni uzsvēra, ka Lombardija panākusi vēsturisko rezultātu, jo šeit pirmo reizi tika izmantota elektroniskā balsošanas sistēma, nepieejama hakeru uzbrukumiem.

"Esmu ļoti apmierināts ar to, kā mēs to bijām paveikuši," — viņš teica, piebilstot, ka vairāk nekā trīs procenti nobalsojušo ir iestājušies pret reģiona tiesību paplašināšanas, 0,9% biļetenu bija tukši.

"Šobrīd es varu teikt, ka aptuveni trešdaļa datu tika apstrādāta, ierašanās pārsniegusi 40%. Es nesacīkstos ar Dzaijiu, bet es esmu priecīgs, ka mēs varam apvienot pūles un uzsākt gadsimta cīņu," — viņš teica.

Referendumi Ziemeļitālijas novados notikuši 22. oktobrī. Itālijas Republikas vēsturē šādas konsultācijas ar reģionu iedzīvotājiem notiek pirmo reizi. Abām tautas nobalsošanām ir konsultatīvs raksturs.    

Pēc temata

Andrejs Mamikins: Eiropas Parlamentam nav nekāda viedokļa Katalonijas jautājumā
Vaidere uzskata neatkarības referendumu Katalonijā par Latvijai nevajadzīgu precedentu
Uusi Suomi: Ālandu salas iedvesmoja Katalonijas piemērs

Galvenie temati