00:53 21 Septembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1769
  • RUB78.0670
Planēta Zeme

Uz Zemes gaidāma divas dienas ilga magnētiskā vētra

CC0 / pixabay
Pasaulē
Saņemt īso saiti
46

Speciālisti brīdina: tamlīdzīgas parādības var radīt nepatīkamas sajūtas cilvēkiem, kuri reaģē uz laikapstākļiem.

RĪGA, 11. oktobris — Sputnik. Nedēļas nogalē Zeme saskarsies ar magnētisko vētru, informē Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz centra "Fobos" vietnē publicēto informāciju.

"Tuvākajās dienās Zemi sasniegs jauna Saules vēja porcija, kas izraisīs kārtējo magnētisko vētru – tā gaidāma 13.-14. oktobrī," – informē speciālisti. Meteoroloģijas centrs informēja, ka trešdien un ceturtdien iespējamas Zemes magnetosfēras svārstības.

Ziemeļblāzma. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Подгорный

Speciālisti atgādināja, ka magnētiskā vētra var ietekmēt sakaru līdzekļu darbību. "Šajās dienās parasti pieaug kādu tehnisko bojājumu un avāriju risks, daudzi cilvēki, kuri reaģē uz laikapstākļiem jūt diskomfortu," – atzīmēja centrā.

Uzliesmojumu sērija uz Saules sākās septembra sākumā: vispirms tika novēroti pieci nelieli uzliesmojumi, pēc tam 6. septembrī sekoja divi spēcīgi uzliesmojumi. 7. septembra naktī un dienā tika fiksēti četri uzliesmojumi, 8. septembrī – divi, bet 10. septembrī sekoja vēl viens spēcīgs uzliesmojums. To rezultātā uz Zemes izcēlās magnētiskās vētras.

Pēc temata

Uz Saules noticis spēcīgs uzliesmojums
Zinātnieki konstatējuši lielu Saules plankumu

Galvenie temati