15:30 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
ASV prezidents Donalds Tramps

Tramps vaino Irānu par Ziemeļkorejas finansēšanu

REUTERS/Carlos Barria
Pasaulē
Saņemt īso saiti
7

ASV prezidents piebildis, ka uzskata Irānu par "sliktu spēlētāju", ar kuru jārīkojas "atbilstoši".

RĪGA, 8. oktobris — Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps vaino Teherānu par finansiāla atbalsta sniegšanu Ziemeļkorejai, vēsta RIA Novosti.

"Es esmu pārliecināts, ka viņi (Irāna — red.) finansē Ziemeļkoreju, esmu pārliecināts, ka viņiem ir kopīgas darīšanas ar Ziemeļkoreju, kas ir absolūti nepieļaujams," — paziņoja amerikāņu līderis TBN telekanāla intervijā.

Situācija Sīrijā
© Foto: Александр Пушин / ВГТРК

Tramps atzīmēja, ka Teherānas rīcība "iedragā kodoldarījuma garu", un apsolīja tuvākajā nākotnē pasludināt lēmumus sakarā ar turpmāko ASV saistību izpildi Savstarpējā visaptverošā rīcības plāna (SVRP) ietvaros.

ASV prezidents piebilda, ka uzskata Irānu par "sliktu spēlētāju", ar kuru jārīkojas "atbilstoši".

Iepriekš mediji paziņoja, ka Tramps grasās atteikties no SVRP Irānas kodolprogrammā tā pašreizējā veidā un paziņot par darījuma neatbilstību ASV nacionālajām interesēm.

Pēc temata

Irāna piedraudējusi atteikties no kodolprogrammas līguma
Irāna izdarījusi raķešu uzbrukumu kaujiniekiem Sīrijā
Kāpēc ASV pārmet Krievijai INF līguma pārkāpšanu
Irānas līderis pārmet ASV "Islāma valsts" izveidi

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  10
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10