15:21 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs. Foto no arhīva

Šulcs plāno palikt VSDP vadībā pēc vēlēšanām Lejassaksijā

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Pasaulē
Saņemt īso saiti
2

Šulca vadībā VSDP Vācijas Bundestāga vēlēšanās saņēma 20,5% balsu – tas ir sliktākais rezultāts partijas vēsturē.

RĪGA, 8. oktobris — Sputnik. Martins Šulcs paziņoja, ka plāno paturēt Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas (VSDP) priekšsēdētāja amatu neatkarīgi no federatīvo zemju vēlēšanu iznākuma Lejassaksijā, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz izdevumu Bild am Sonntag.

"Partijas kongresā decembrī es atkal izvirzīšu savu kandidatūru partijas priekšsēdētāja amatam. Es nesaistu to ne ar kādiem nosacījumiem vai landtāga (reģionālais parlaments — red.) vēlēšanu rezultātiem," — pastāstīja Šulcs iknedēļas izdevuma intervijā.

Šulca vadībā VSDP Vācijas Bundestāga nesenajās vēlēšanās saņēma 20,5% balsu — tas ir sliktākais rezultāts partijas vēsturē. Politiķis ir pārliecināts, ka tieši viņš ir cilvēks, kurš spēs atgūt partijas autoritāti.

"Esmu pārliecināts, ka spēšu atgūt uzticību VSDP, lai cilvēki teiktu: "Tas ir godīgs cilvēks. Viņam ir saprašana par valsts un viņa partijas nākotni"," — paskaidroja politiķis.

Šulcs atgādināja, ka tika ievēlēts par partijas vadītāju vienbalsīgi un spēja apvienot ļoti dažādas plūsmas vienā priekšvēlēšanu kampaņā, kura arī tika vienbalsīgi atbalstīta.

Kā liecina aptaujas dati, kuri tika iepriekš publicēti šonedēļ, galvenie pretinieki Lejassaksijas vietējās vēlēšanās Vācijas Kristīgo demokrātu savienība (KDS) un VSDP pagaidām saņem gandrīz vienādu potenciālo vēlētāju balsu skaitu (33,1% un 32,8% attiecīgi).

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  6
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10