12:55 21 Jūlijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Maratons

Kurš Eiropas Savienībā ir vissportiskākais: jaunās aptaujas rezultāti

© Sputnik / Александр Заболотный
Pasaulē
Saņemt īso saiti
16

Eiropiešu attieksme pret sporta aktivitātēm stipri atšķiras katrā no valstīm – trīs ceturtdaļas bulgāru nenonāk sporta zālē, un tikai katram desmitajam zviedram nepatīk fiziskās aktivitātes.

RĪGA, 12.augusts — Sputnik. ES valstu iedzīvotājiem uzzināja, cik bieži viņi nodarbojas ar sportu, rezultāti ir ļoti atšķirīgi, raksta Sputnik Igaunija.

Aptaujā piedalījās pa tūkstotis pieaugušo no katras ES valsts. Katram aptaujas dalībniekam vaicāja, cik bieži viņš vai viņa nodarbojas ar jebkāda veida sportu.

"Visslinkākā" ES valsts izrādījusies Bulgārija — 78% atzinās, ka pavisam nenodarbojas ar sportu. Tāpat fiziskās aktivitātes nemīl Maltas (75%) un Portugāles iedzīvotāji (64%).

Рейтинг стран ЕС по уровню физической активности
ES valstu fiziskās aktivitātes reitings

Vissportiskākie izrādījušies Skandināvijas valstu iedzīvotāji. Zviedrijā tikai 9% aptaujāto nekad nenodarbojas ar sportu, Dānijā tie ir 14%, savukārt Somijā — 15%.

Ziemeļeiropas tuvā atrašanās vieta ne pārāk stipri ietekmējusi Baltijas valstu mīlestību pret sportu — visas trīs valstis izrādījušās saraksta vidū. Igaunijā ar sportu nekad nenodarbojas 36% iedzīvotāju, Latvijā tie ir 39%, savukārt Lietuvā — 46%. tiesa, Polijā situācija ir vēl sliktāka, jo vairāk nekā puse valsts iedzīvotāju (52%) izbēg fiziskas aktivitātes.

Atzīmēsim, ka katrs sestais Eiropas Savienības iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 75 gadiem cieš no aptaukošanās. Tikai 46,1% eiropiešu var teikt, ka viņu svars atrodas normas robežās. 35,7% cieš no liekā svara, un gandrīz 16% — no aptaukošanās.    

Pēc temata

Valmierā notiks BMX Eiropas čempionāts
Pasaules čempionāta hokejā – 2021 notiks Latvijā un Baltkrievijā, Krievija spēlēs Minskā
Maradona trenēs Krievijas futbola izlasi

Galvenie temati