23:23 16 Jūlijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1720
  • RUB72.9220
izsists logs. Foto no arhīva

"Tikai priekš vietējiem": Ziemeļīrijā latvieši nebija laipni gaidīti

CC BY 2.0 / perthhdproductions / Rock thrown through front window of Bentley house
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Ģimene no Latvijas bijusi spiesta atstāt sociālo dzīvesvietu Ziemeļīrijā – mājā izsita logu, savukārt uz sienas parādījās uzraksts "tikai priekš vietējiem".

RĪGA, 12.augusts — Sputnik. Ziemeļīrijas policija izmeklē lietu par ksenofobu uzbrukumu latviešu ģimenes mājai, raksta Derry Now.

Derijas grāfistes varas iestādes sniedza latviešu ģimenei sociālo māju Marafeltas pilsētā. Taču naktī no sestdienas uz svētdienu mājai tika izsists logs, savukārt uz sienas parādījās uzraksts "tikai priekš vietējiem".

Pēc šī notikuma ģimene atstāja mājas, un grāfistes varas iestādes meklē tai jaunu dzīvesvietu. Policija izmeklē šo incidentu kā noziegumu uz naida pamata.

Vietējās padomes loceklis Darens Totens, partijas "Sinn Fein" loceklis, nosauca šo gadījumu par "apkaunojošu".

"Šādai ksenofobijai nav vietas mūsu kopienā. Šis gļēvulīgais uzbrukums nepārstāv Marafeltu vai Olsteras provinci. Šī ģimene, gluži kā daudzas citas, nolēma padarīt mūsu kopienu par savu, viņa nes nenovērtējamu ieguldījumu vietējā ekonomikā un palīdz pavairot vai izdarīt mūsu sabiedrības dzīvi daudzveidīgāku, " teica viņš.

"Vietējo līderu uzdevums ir mest izaicinājumu mītiem un baumām ap imigrāciju un stingri paziņot, ka tik neloģiskiem un apkaunojošiem uzbrukumiem nav attaisnojuma. Mūsu kopienā nevar būt vietas rasismam un aizspriedumiem, " piebilda viņš.    

Pēc temata

Īrijas policija izmeklē 29 gadus vecās latvietes bojāeju
Eurostat: bezdarbs Latvijā sastādījis 8,3%
Latvija ieņem pirmajā gada ceturksnī līderpozīcijas eiro zonas IKP pieaugumā

Galvenie temati