02:02 19 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Jevgeņijs Kasperskis

Mediji: ASV pēc aizlieguma turpina izmantot "Kasperska" produkciju

© Sputnik / Сергей Гунеев
Pasaulē
Saņemt īso saiti
10

Deviņās jurisdikcijās aptaujātie ierēdņi paziņojuši, ka iegādājušies vai atbalstījuši "Kasperska" programmatūru pēdējos divos gados. Gandrīz visi apgalvoja, ka neplāno tuvākajā laikā to aizstāt.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. ASV valdības aģentūras turpina izmantot "Kasperska laboratorijas" produkciju, neskatoties uz tās daļēju aizliegumu valstī, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu Washington Post.

12. jūlijā ASV valdība izdzēsa "Kasperska laboratoriju" no diviem piegādātāju sarakstiem, kuru produkcija ir akceptēta lietošanai valdības aģentūrās, atbilstošo paziņojumu publicēja ASV Kopējo dienestu administrācija (GSA). Turklāt GSA apgalvoja, ka resora prioritātes ir "ASV valdības sistēmu integritātes un drošības nodrošinājums".

Pēc izdevuma datiem, pēc GSA aizlieguma "Kasperska laboratorijas" produkciju turpina izmantot valdības datoros no Oregonas līdz Konektikutai. Turklāt pēdējos gados uzņēmuma produkcija tika iegādāta lietošanai Federālā cietumu birojā un Patērētāju preču drošības komisijā (CPSC). Pagājušajā nedēļā abas iestādes ir paziņojušas, ka nepieciešams papildu laiks, lai noteiktu, vai šī programmatūra tiek izmantota. Avīze veikusi izmeklēšanu, lai norādītu iestādes, kas izmanto "Kasperska" produkciju. Laikraksts izpētījis valdības vietnes, lai atrastu dokumentus, kuros būtu minēta kompānija, vai tās produkti.

Konektikutas štatā strādākošās valsts aizsardzības pakalpojumu struktūrvienības administrators Džons Morisons pastāstīja, ka "Kasperska" programmatūra strādā labi, un viņi to izmanto. Savukārt tīkla administrators no Misisipi štata Džeisons Vits norādīja, ka nav saņēmis ziņas par GSA lēmumu, kā arī nav saņēmis nekādus brīdinājumus no štata valdības attiecībā uz šīs produkcijas lietošanu. Sanmarkosas pilsētas valdība Teksasā daudzus gadus slēgusi līgumu ar "Kasperska laboratoriju" un atjaunināja programmatūru pirms GSA lēmuma jūnijā.

Kā raksta izdevums, informācijas trūkums no GSA liecina par saiknes trūkumu starp vietējiem ierēdņiem un federālo valdību kiberdrošības jautājumā. Turklāt tieši vietējo varas orgānu ierēdņi izskata iespēju iegādāties "Kasperska laboratorijas" produktu par ļoti iespējamu.

"Kasperska laboratorijas" preses dienestā RIA Novosti paziņoja, ka uzņēmums ir privāts un tam nav politisko sakaru ne ar vienu no pasaules valstīm. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka ASV lēmums, protams ir politizēts, un Krievija spers soļus savu kompāniju interešu aizsardzībai.

Pēc temata

Vīruss-šantāžists uzbrūk datoriem visā pasaulē
Nosaukti vīrusa-šantāžista Petya upuri Latvijā
UDD vaino Krievijas specdienestus par saistību ar Petya vīrusa uzbrukumu

Galvenie temati