00:57 19 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Nacionālā parka Krievijas Arktika ekspedīcija. Foto no arhīva

Britu ceļotājs plāno sasniegt Ziemeļu polu ar jahtu

© Sputnik / Вера Костамо
Pasaulē
Saņemt īso saiti
4

Komanda dosies ceļā ar divām jahtām. Kopējais maršruta garums — no Ziemeļpola līdz Nomas pilsētai Aļaskā un atpakaļ — vairāk nekā 5,6 tūkstoši kilometru.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Slavenais britu ceļotājs Pens Hedovs grasās tikt līdz Ziemeļpolam ar jahtu, lai pievērstu uzmanību tādām problēmām kā klimata izmaiņas un ledus kušana Arktikā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu Sunday Times.

Polārpētnieks kļuvis slavens, vienatnē iekarojot Ziemeļpolu 2003. gadā. Viņa ekspedīcija ilga 850 stundas (aptuveni divi mēneši), no tām 30-50 stundas ceļotājs pavadījis ūdenī, peldus pārvietojoties Arktikas ledus plaisās, norāda laikraksts.

"Ja mēs patiešām sasniegsim Ziemeļpolu pa ūdeni, manuprāt, šis notikums būs nozīmīgs līdz gadsimta beigām un kļūs par signālu rīkoties," — paziņojis Hedovs.

Jaunajā ekspedīcijā piedalīsies deviņi cilvēki. Komanda dosies ceļā ar divām jahtām. Kopējais maršruta garums — no Ziemeļpola līdz Nomas pilsētai Aļaskā un atpakaļ — vairāk nekā 5,6 tūkstoši kilometru. Pētnieki cer sasniegt polu laikā no augusta vidus līdz septembra sākumam.

Pēc temata

Čečenu īpašo uzdevumu vienība "ieņem" Arktiku
Antarktīdā okeāna sasilšanas rezultātā atšķēlies gigantisks aisbergs
Dienvidpolā atrasta vairāk nekā 100 gadus veca glezna

Galvenie temati