23:01 12 Novembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1015
  • RUB70.4859
Lielbritānijas un ES karogi

Aptauja: 60% britu vēlas saglabāt ES pilsonību pēc Brexit

© AFP 2019 / Daniel SORABJI
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (124)
20

Tāpat veiktā pētījuma rezultāti rāda, ka tikai 10% respondentu atbalsta britu valdības piedāvājumu atņemt Eiropas Savienības pilsoņiem balsstiesības karaļvalstī.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Seši no desmit britiem vēlētos saglabāt Eiropas pilsonību pēc Brexit un pat gatavi par to maksāt, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz izdevumu Guardian.

Tiek ziņots, ka 60% aptaujāto vēlētos saglabāt uzturēšanās, darba, mācību un brīvas pārvietošanās tiesības Eiropas Savienībā pēc Lielbritānijas izstāšanās, turklāt daudzi ir gatavi maksāt vairāk nekā 400 mārciņu (gandrīz 455 eiro) par privilēģiju saglabāšanu.

"Paradoksāli, ka viņi ir gatavi samaksāt vairāk nekā tagad (salīdzinājumā ar esošajām karaļvalsts pilsoņu iemaksām Eiropas budžetā), lai saglabātu šīs tiesības," — komentē aptaujas rezultātus LSE politisko zinātņu profesors Maikls Bruters. Viņš piebilda, ka jaunieši ir "ļoti neapmierināti" ar perspektīvām pazaudēt šīs fundamentālās pamattiesības.

Pēc aptaujas datiem, 85% aptaujāto, kuri vēlās saglabāt Eiropas pilsonību, ir briti vecumā no 18-24 gadiem. Tāpat 80% londoniešu iestājas par Eiropas tiesību saglabāšanu Lielbritānijas pilsoņiem pēc valsts izstāšanās no ES.

Tāpat veiktā pētījuma rezultāti rāda, ka tikai 10% respondentu atbalsta britu valdības piedāvājumu atņemt Eiropas Savienības pilsoņiem balsstiesības karaļvalstī. 73% iestājas par šo tiesību saglabāšanu, un 48% aptaujāto piedāvā paplašināt šīs balsstiesības no vietējām vēlēšanām līdz valsts mēroga vēlēšanām.

Izdevums neprecizē, cik cilvēku piedalījās aptaujā, kā arī pētījuma veikšanas laiku.

Temats:
Atvadas angļu stilā (124)

Pēc temata

Meja pastāstīja par ES pilsoņu perspektīvām Lielbritānijā pēc Brexit
Lielbritānija gatavo likumus, kas ļautu ieviest sankcijas pēc Brexit
Meja: Brisele ir parādā Londonai miljardiem sterliņu mārciņu par akcijām ES bankā
Mediji: Terēza Meja piekritusi saglabāt ES pilsoņu tiesības Lielbritānijā pēc Brexit

Galvenie temati