11:43 22 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1173
  • RUB71.1373
Divgalvains cūkdelfīns

Zvejnieki no Holandes noķēruši delfīnu ar divām galvām

Online Journal of the Natural History Museum Rotterdam/ Henk Tanis
Pasaulē
Saņemt īso saiti
37

Pārbijušies zvejnieki izmetuši atradumu jūrā, uzskatot šādu "lomu" par nelegālu no ES un Holandes likumu viedokļa.

RĪGA, 21. jūnijs — Sputnik. Holandiešu zvejnieki Ziemeļu jūrā nejauši noķēruši divgalvu delfīnu un nodevuši zinātniekiem tā fotogrāfijas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz zinātniski populārā žurnāla New Scientist vietni.

Maija beigās Henks Taniss un viņa biedri zvejoja Ziemeļu jūrā aptuveni 30 kilometrus no Nīderlandes krastiem. No jūras izvilktā tīklā holandieši atraduši nevis zivis, bet jaundzimušu cūkdelfīnu ar divām galvām (Phocoena phocoena).

Šīs delfīniņš ir līdzīgs labi pazīstamiem Siāmas dvīņiem — viņam bija divas galvas, trīs acis un viens ķermenis ar "normālu" locekļu un orgānu komplektu. Pārbijušies zvejnieki izmetuši atradumu jūrā, uzskatot šādu "lomu" par nelegālu no ES un Holandes likumu viedokļa.

Taču pirms tam Taniss un viņa biedri "Siāmas" delfīnu nofotografēja, un vēlāk nodeva vairākus desmitus uzņēmumu tos zinātniekiem. Atraduma apraksts un fotogrāfijas pagājušajā nedēļā tika publicēti žurnālā DEINSEA.

Kā norāda okeāna pētnieks Kompanjē, zvejnieki izbijās velti — spriežot pēc astes un muguras pīķa fotogrāfijām, delfīniņš nomiris gandrīz uzreiz pēc iznākšanas no mātes miesas. Zvejniekiem lieki izmetuši beigto mazuli — pētnieks paskaidroja, ka zinātniekiem nekad nav gadījies redzēt "divgalvainus" cūkdelfīnus, un tā ķermeņa izpēte palīdzētu izprast, kāpēc dzīvnieks ir miris, un kādas mutācijas izraisījušās otras galvas rašanos.

Atklājums ir arī interesants tāpēc, ka tādi vaļveidīgo attīstības traucējumi ir reti sastopami. Parasti mātītes dzemdē tikai vienu mazuli un otras zigotas rašanās mehānisms, kas dīvainā kārtā saplūdusi ar pirmo, pagaidām ir mīkla. Kompanjē un citi zinātnieki cer to izskaidrot ar citiem līdzīgiem gadījumiem.

Pēc temata

Iprīts, luizīts un citi biedējošie Baltijas jūras noslēpumi
Kamčatkā atrasts rets kupraino vaļu bars
Jūras dzīļu noslēpums: kameras objektīvā iekļuvis rets rubīnkrāsas jūraspūķis

Galvenie temati