04:33 22 Marts 2018
Tiešraide
Policija notikuma vietā uz Londonas tilta, 2017. gada 4. jūnijs

Nakts terorakti Londonā aiznesuši 7 cilvēku dzīvības

REUTERS/Neil Hall
Pasaulē
Saņemt īso saiti
9

Londonā teroraktos gājuši bojā 7 cilvēki, gandrīz 50 – nogādāti slimnīcās. Policija likvidējusi trīs domājamos teroristus.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. Londonas policija informējusi, ka likvidēti trīs domājamie teroristi, kuri izdarījuši divus uzbrukumus naktī uz 4. jūniju, vēsta RIA Novosti.

Naktī Lielbritānijas galvaspilsētā notikuši divi uzbrukumi: uz Londonas tilta vīrietis mikroautobusā sabraucis kājāmgājējus, bet Boro tirgū noticis uzbrukums ar nažiem.

"Vakar, pl. 22.08 (pēc Londonas laika) sākām saņemt ziņojumus par to, ka automašīna sabraukusi kājāmgājējus uz Londonas tilta. Mašīna turpināja kustību uz Boro tirgu. Aizdomās turamie pameta mašīnu, un vairāki cilvēki tika sadurti," — paziņoja policijas pārstāvis Marks Roulijs, kura vārdus citē Skotlendjards.

Nopietni ievainots transporta policijas darbinieks, kurš ieradās nozieguma vietā. 8 minūtes pēc pirmā zvana policijai kārtības sargi atrada trīs aizdomās turamos vīriešus un nošāva viņus. Šie cilvēki valkāja pašnāvnieku jostu atdarinājumus.

Iepriekš daži mediji informēja, ka noziegumā, iespējams, iesaistīti pieci teroristi.

"Mēs uzskatām, ka teroraktā iesaistīti trīs cilvēki, taču nepieciešama vēl virkne pārbaužu, lai mēs gūtu pilnīgu pārliecību," — pavēstīja Roulijs.

Tuvākajās dienās policijas spēku klātbūtne Londonā pastiprināsies. Šonakt izdarītais terorakts ir trešais divarpus mēnešu laikā Lielbritānijā.

Londonas tilts šodien būs slēgts gājējiem un transportam, ziņo Londonas mērija.

Atkāvies ar pudelēm un krēsliem

Teroraktu aculiecinieks Londonā pastāstīja BBC, ka apmētājis ar alus glāzēm, pudelēm un krēsliem teroristus, kuri uzbrukuši krogiem pie Londonas pils.

Viņš atgriezies no "paba", ieraudzījis trīs nažiem bruņotus teroristus un meties viņiem pakaļ, brīdinot cilvēkus ar kliedzienu: "Bēdziet, teroristi, viņi uzbrūk visiem." Noziedznieki ieskrējuši vienā krogā, ievainojuši vīrieti, pēc tam devušies iekšā citos bāros un krogos un dūruši visus, stāstīja aculiecinieks Žerārs.

"Mēģināju glābt pēc iespējas vairāk cilvēku. Taču es biju neaizsargāts," — paskaidroja Žerārs.

Cenšoties palīdzēt cilvēkiem, viņš faktiski pārkāpis policijas instrukciju, kas iesaka cilvēkiem terorakta gadījumā bēgt, slēpties un informēt policiju par notikušo.

"Tā ir labāk, nekā upurēt sevi vai sākt pārrunas. Ja bēgt nav iespējams, slēpieties," — teikts publicētajos noteikumos.

 • Cilvēki pamet notikuma zonu ar paceltām rokām
  Cilvēki pamet notikuma zonu ar paceltām rokām
  REUTERS/Neil Hall
 • Policija notikuma vietā uz Londonas tilta, 2017. gada 4. jūnijs
  Policija notikuma vietā uz Londonas tilta, 2017. gada 4. jūnijs
  REUTERS/Neil Hall
 • Policija un ātrās palīdzības automašīna notikuma vietā uz Londonas tilta, 2017. gada 4. jūnijs
  Policija un ātrās palīdzības automašīna notikuma vietā uz Londonas tilta, 2017. gada 4. jūnijs
  Reuters / Hannah McKay
1 / 3
REUTERS/Neil Hall
Cilvēki pamet notikuma zonu ar paceltām rokām

Informācija liecina, ka vīrietis krogā Wheatsheaf ievainots galvā, kad policija atklājusi uguni pret domājamajiem teroristiem. Par to raksta avīze Sun.

Ziņas sniedzis aculiecinieks — viņš stāstīja, ka policija ielauzusies krogā un atklājusi uguni. "Viens puisis krogā saņēma lodi galvā. Man šķiet, viņš ir miris," — teica aculiecinieks. Šī informācija nav apstiprināta oficiāli.

Londonas ātrās palīdzības dienests ziņoja, ka teroristu uzbrukumu rezultātā slimnīcās nogādāti vismaz 48 cilvēki. Citiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas — ievainojumi nebija smagi. Policija informēja par 7 bojāgājušajiem.

Pēc temata

Latvijas iedzīvotāji novērtējuši terorakta risku valstī
Eksperts paskaidrojis, kāpēc Francija kļuvusi par teroristu mērķi

Galvenie temati