Pasaules čempionātu hokejā uzvar Zviedrijas izlase

© Sputnik / Алексей Куденко / Pāriet pie mediju bankasИгроки сборной Швеции на церемонии награждения чемпионата мира по хоккею 2017 в Кельне
Игроки сборной Швеции на церемонии награждения чемпионата мира по хоккею 2017 в Кельне - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Čempionu balvas likteni izlēma "bullīšu" sērija. Tajos zviedru hokejisti izrādījās pārāki par kanādiešiem.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Pasaules čempionāta hokejā finālspēlē Zviedrijas izlase apspēlēja Kanādas komandu, Krievijas hokejisti ieguva bronzas medaļas, uzvarot mačā par trešo vietu somu hokejistus, vēsta aģentūra "R-Sport".

Vissvarīgākā diena

Pasaules čempionāta hokejā 2017 finālmačs notika vakar Ķelnē. Spēles pamatlaiku komandas noslēdza ar neizšķirtu, apmainoties ar ripām: Zviedrijas izlases spēlētājs Viktors Hedmans 40. minūtē iesita vārtos, atzīmējot Zviedrijas komandas rezultātu, savukārt "kļavas" komandas Raians Orailijs izdarīja iemetienu 42.minūtē. arī papildus laiks neieviesa skaidrību turnīrā. Uzvarētāju noteica vien "bullīšu" sērija, kur stiprāki izrādījās zviedri.

Līdz ar uzvaru pār kanādiešiem finālmačā, zviedru hokejisti kļuva par desmitkārtējiem pasaules čempioniem. Kanādas izlase zaudēja čempionu titulu, kuru pērn iekaroja Krievijā.

Hokejs. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Pasaules čempionāta hokejā – 2021 notiks Latvijā un Baltkrievijā, Krievija spēlēs Minskā

Mačā par trešo vietu krievi pārliecināti apspēlēja Somijas komandu ar rezultātu 5:3. līdz ar otrā perioda vidu un rezultātu 4:0, "Jaunā sarkanā mašīna" ļāva somiem trīs reizes atspēlēties, taču 49. minūtē Ņikita Kučerovs iesitis uzvaras ripu Somu komandas vārtos.

Līdz ar trenera Oļegu Znaroka atnākšanu komandā 2014.gadā, Krievijas izlase nemainīgi iegūst pasaules čempionāta medaļas. Pērn Maskavā krievi ieguva bronzu, pirms diviem gadiem Čehijā kļuva par sudraba balvas ieguvējiem un pirms trim gadiem uzvarēja turnīru Minskā.

Latvijas izlase šajā PČ grupu posmā tā arī neizcīnīja tiesības piedalīties play-off spēlēs. Kanādiešu speciālista Boba Hartlija vadītā komanda uzsāka spēles diezgan braši, apspēlējot pirmajos trijos mačos Dānijas, Slovākijas un Itālijas izlases. Atlikušos mačus apakšgrupā komanda noslēdza ne tik veiksmīgi: zaudējums Zviedrijas, ASV, Krievijas un Vācijas izlasei atstāja latviešus aiz turnīra finālspēļu borta.

Lieliskais piecinieks un vārtsargs

Krievu hokejisti Andrejs Vasiļevskis un Artēmijs Panarins tika iekļauti simboliskajā Pasaules čempionāta izlasē Ķelnē un Parīzē.

Vasiļevskis deviņu spēļu laikā trīs reizes saglabāja savus vārtus "sausus", noraidot 93,56% metienu. Panarins kļuva par labāko turnīri bombardētāju, iegūstot 17 punktus (4 ripas + 13 padošanas).

PČ 2017 simboliskā izlase izskatās šādi:

• vārtsargs: Andrejs Vasiļevskis (Krievija);
  • aizsardzības spēlētāji: Koltons Paraiko (Kanāda), Denis Zaidenbergs (Vācija);
  • uzbrucēji: Artēmijs Panarins (Krievija), Viljams Ņūlanders (Zviedrija), Neitans Makkinons (Kanāda).

Par visvērtīgāko 2017.gada Pasaules čempionāta spēlētāju nosauca zviedru Viljamu Ņūlanderu.

2018.gadā Pasaules čempionāts hokejā notiks no 4. līdz 20.maijam dāņu pilsētās Kopenhāgenā un Herningā.