00:43 20 Aprīlis 2018
Rīga+ 8°C
Tiešraide
Aviācijas uzbrukumi Sīrijā. Foto no arhīva

ASV koalīcija izdarījusi uzbrukumu valdības spēkiem Sīrijā

© Ruptly .
Pasaulē
Saņemt īso saiti
11

Uzbrukums noticis pēc Damaskas spēku trieciena ASV atbalstītajiem opozīcijas spēkiem.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. ASV vadītā koalīcija Sīrijā izdarījusi uzbrukumu vienībām, kas atbalsta Sīrijas valdību, informē RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru Reuters.

Uzbrukums noticis pēc Damaskas spēku trieciena ASV atbalstītajiem opozīcijas spēkiem, atzīmē aģentūra.

Aģentūrai RIA Novosti koalīcijas pārstāvis pavēstīja, ka valstiskajiem spēkiem vairākkārt izteikta prasība mainīt kustības virzienu un trieciens izdarīts tikai pēc tam.

"Pēc atkārtotām prasībām atkāpties, kas palika bez atbildes, koalīcijas lidmašīnas devās demonstrācijas lidojumā un izdarīja brīdinājuma šāvienus, pirms trieciena, kas iznīcināja tanku un celtniecības iekārtas," — paziņoja koalīcijas pārstāvis.

ASV vadītā koalīcija uzbruka Sīrijas spēkiem At Tanfas rajonā noteiktās deeskalācijas zonas robežās, RIA Novosti paziņoja Pentagona pārstāvis. Pēc viņa vārdiem, "komandieris uz zemes uzskatījis, ka šie spēki apdraud koalīcijas spēkus".

Pie tam ASV rīcībā pagaidām nav informācijas par to, vai kolonnā, kurai uzbruka koalīcija, bijuši Sīrijas valdības armijas karavīri, vēsta aģentūra Associated Press, atsaucoties uz ASV varasiestāžu pārstāvjiem.

Kopš 2014. gada ASV kopā ar sabiedrotajiem Sīrijā un Irākā īsteno operāciju pret ISIS kaujiniekiem un šajā cīņā atbalsta Sīrijas opozīcijas bruņotās vienības. Vašingtonas vadītā koalīcija Sīrijā rīkojas bez valsts likumīgās valdības piekrišanas.

Pēc temata

Zaharova nosaukusi par histēriju ASV medijos sniegto informāciju
Mierizlīguma vienošanos Sīrijā parakstījušas jau 1475 apdzīvotās vietas
Valsts departamenta atklājums: patiesība tomēr pastāv
Kongress lūdz Trampu izskaidrot ASV stratēģiju Sīrijā

Galvenie temati