22:56 16 Jūlijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1720
  • RUB72.9220
Francija

Francijas mediji noskaidroja, ka daļa vēlētaju sarakstos, iespējams, minēti divreiz

© Sputnik / Александра Масальцева
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

Līdz 500 tūkstoši Francijas iedzīvotāju vēlētāju sarakstos, iespējams, minēti divreiz: daļa pilsoņu paziņoja, ka atkārtoti saņēmuši vēlētāja kartes.

RĪGA, 15.aprīlis — Sputnik. Francijas mediji dažas dienas pirms prezidentu vēlēšanu pirmās kārtas paziņoja par iespējamām problēmām vēlētāju sarakstos, kurās līdz 500 tūkstošiem cilvēku, iespējams, minēti divreiz: daļa pilsoņu jau paziņoja žurnālistiem, ka atkārtoti saņēmuši vēlētāja karti, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Francijas medijiem.

Kā raksta avīze Monde, daļa Francijas iedzīvotāju iekļauti vēlētāju sarakstos divas reizes. Piemēram, Pols M. iepriekš dzīvoja Versaļā, un decembrī pēc pārvākšanās uz Šaviļu reģistrējās kā balsotājs jaunajā dzīvesvietā. Taču vēlētāja reģistrācijas kartes uz viņa vārdu tika nosūtītas uz abām adresēm.

Tiek atzīmēts, ka tas nav vienīgais gadījums, līdzīgas situācijas arī ir saistītas ar dzīvesvietas maiņu. Turklāt, daļa vēlētāju paziņoja, ka analoģiska situācija notika arī 2012.gada vēlēšanu gaitā. Tāpat par līdzīgu problēmu ziņo izdevumi L'Obs, Figaro un radiostacija France Info.

Žurnālistiem rodas jautājums, vai tas ietekmēs vēlēšanu iznākumu, piebilstot, ka atkārtota balsošana ir pretlikumīga. Par šādu noziegumu Francijas iedzīvotājam draud sods 15 tūkstošu eiro apmērā vai brīvības atņemšana uz laiku no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks divās kārtās, pirmā no kurām notiks 23.aprīlī, un otrā — 7.maijā.

Pēc temata

Drosmīgs lēmums: vēlēšanu priekšvakarā Marina Lepēna apmeklē Maskavu
Fransuā Fijons lūdz uzsākt izmeklēšanu pret Fransuā Olandu
Aptauja: pēc pirmajām Francijas prezidenta kandidātu debatēm līderpozīcijas ieņem Makrons

Galvenie temati