06:44 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Sberbank

Sberbank meitasuzņēmums Ukrainā pārdots par 130 miljoniem dolāru

© Sputnik / Стрингер
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Latvijas un Baltkrievijas investoru konsorcijs nopircis "Sberbank" meitasuzņēmumu Ukrainā par izdevīgu cenu, pateicoties sankcijām pret Krievijas bankām, kā arī nacionālistu akcijām.

RĪGA, 29.marts — Sputnik. Krievijas kompānijas "Sberbank" meitasuzņēmuma Ukrainā pārdošanas darījuma summa ir mazāka nekā tās kapitāls — aptuveni 130 miljonu dolāru, raksta RIA Novosti ar atsauci uz "Kommersant".

Pirmdien kompānija "Sberbank" paziņoja, ka 100% tās meitasuzņēmuma akciju tiek pārdotas investoru konsorcijam — "Norvik Bankai" no Latvijas un Baltkrievijas privātuzņēmumam. Norvik Banka paziņoja, ka konsorcija mažoritārais akcionārs, kurš iegādājas "Sberbank" uzņēmumu Ukrainā, ir Saīds Gucerijevs, slavenā krievu biznesmeņa Mihaila Gucerijeva dēls. "Sberbank" informē, ka darījums tiks noslēgts 2017.gada pirmajā pusgadā pēc Ukrainas un Latvijas kontrolējošo iestāžu piekrišanas saņemšanas.

Pārrunas ar šiem investoriem "Sberbank" veica kopš 2016.gada beigām. Sākotnēji tika noteikta lielāka darījuma summa, taču cenu iespaidoja Ukrainas prezidenta PetroPorošenko marta vidū ieviestās sankcijas pret krievu bankām, kā arī radikāļu akcijas, kuri bloķēja bankas nodaļas dažādās Ukrainas pilsētās. Rezultātā "Sberbank" samazināja darījuma summu, lai to paātrinātu, raksta "Kommersant".

Pēc temata

Latvijas bankai nāksies samaksāt naudas sodu – 1 miljonu eiro
Slēgtās Trasta Komercbankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksai nepieciešami 64 miljoni eiro
Latvijas Bankas prezidents: valsts ekonomika atdziest

Galvenie temati