07:45 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Maculinea arion

Britu kolekcionāru tiesā par tauriņu ķeršanu

© Wikipedia/ PJC&Co
Pasaulē
Saņemt īso saiti
4

Lielbritānijā tauriņu kolekcionāru apsūdz par nelikumīgu tauriņu ķeršanu un uzglabāšanu.

RĪGA, 20. marts — Sputnik. Kolekcionāram Filipam Kalenam inkriminē sešus noziegumus, saistītus ar Lielbritānijā reti sastopamo Lielo zilenīti, informē Sputnik Igaunija, atsaucoties uz BBC. 

Tāda tiesas sēde notiek pirmo reizi, 57 gadu veco kolekcionāru apsūdz, ka 2015. gada vasarā Glosteršīras grāfistes rezervātā viņš ķēris tauriņus savām kolekcijām. To pašu viņš darīja Somersetas grāfistes rezervātā.

Tropu tauriņš Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā
© Sputnik / Оксана Джадан

Par tauriņu cienītāja nepareizo uzvedību tika informēta policija, kas pārmeklēja viņa māju un atrada tur aptuveni 30 kolekcijas ar kukaiņiem. Kalenam bija aizliegts ķert zilo tauriņu retās sugas Lielbritānijas teritorijā, taču viņš apgalvo, ka nopērkot tos ārvalstīs.

Lielbritānijā ir 59 tauriņu sugu, 25 no tām ir aizsargātas. Sešu sugu pārstāvju, piemēram, lielā zilenīša ķeršana, tirdzniecība un izplatīšana ir aizliegta bez izņēmumiem. Vēl 19 sugas ir aizsargātas daļēji – tās nedrīkst pārdot nekādā veidā.

Lielbritānijā likums ļauj vākt kukaiņu kolekcijas, taču ir aizliegts ķert kukaiņus reģionos ar īpašu zinātnisko nozīmi. Tauriņi Maculinea arion, par kuru ķeršanu kolekcionārs apsūdzēts, tika uzskatīti par izmirušiem 1979. gadā, tomēr 2004. gadā to populācija Lielbritānijā tika atjaunota.

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  18
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7