10:48 27 Maijs 2018
Rīga+ 21°C
Tiešraide
  • USD1.1675
  • RUB72.4935
Bankomāts

Mediji ziņo par bīstamu vīrusu, kurš skāris Krievijas bankomātus

© Flickr/ InfoCash
Pasaulē
Saņemt īso saiti
45

Vīrusam nav faila ķermeņa, tāpēc to neatpazīst antivīrusi. Tas var neierobežotu laiku dzīvot bankomāta operatīvajā atmiņā.

RĪGA, 20. marts —Sputnik. Krievijā parādījies jauns vīrusa tips, kas uzbrūk bankomātiem, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu "Kommersant".

Kā pastāstīja laikraksta avoti, pagājušajā nedēļā viņi saņēmuši Datoruzbrukumu finanšu jomā monitoringa un reaģēšanas centra (FinCert) ziņojumu, kurā tika aprakstīts jauns hakeru uzbrukumu veids. Vīrusa mērķis nav klientu līdzekļi, bet tieši nauda bankomātā: ievadot noteiktu kodu, ar vīrusu inficētā ierīce izdod visas lielās banknotes.

Latvijas pilsonis paralizējis Taivanas bankomātu darbu. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Аверин

Krievijā tāda krāpnieciskā shēma tika konstatēta pirmo reizi, taču citās valstīs par līdzīgiem vīrusiem jau ir zināms. Tiek atzīmēts, ka ar vīrusu tika inficētas lielāko bankomātu ražotāja — NCR ierīces, tāpēc jebkuras bankas bankomāts nav pasargāts.

Pagaidām nav atrasts vienkāršs un efektīvs paņēmiens cīņā ar vīrusu. Pēc izdevuma sarunbiedru datiem, tas varētu tikt dzēsts no operatīvās atmiņas ar atkārtotu datu ielādēšanu, tomēr tas kaitē bankomātam un aizņem laiku, proti, šādu procedūru nevar veikt tā, lai klienti to nepamanītu. Tādēļ šobrīd baņķieriem nākas apdrošināt bankomātus no aplaupīšanām, taču šāda pieeja krāpniekiem noteikti būs īsta medusmaize, norādīts rakstā.

Pēc temata

Taivānā notiesāts Latvijas pilsoni par bankomātu apzagšanu starptautiskā grupējumā
Bankomātu skaits Latvijā turpina samazināties
Kiberterapija: kā atbrīvoties no jaunā vīrusa Facebook

Galvenie temati