07:39 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Bankomāts

Mediji ziņo par bīstamu vīrusu, kurš skāris Krievijas bankomātus

© Flickr/ InfoCash
Pasaulē
Saņemt īso saiti
33

Vīrusam nav faila ķermeņa, tāpēc to neatpazīst antivīrusi. Tas var neierobežotu laiku dzīvot bankomāta operatīvajā atmiņā.

RĪGA, 20. marts —Sputnik. Krievijā parādījies jauns vīrusa tips, kas uzbrūk bankomātiem, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu "Kommersant".

Kā pastāstīja laikraksta avoti, pagājušajā nedēļā viņi saņēmuši Datoruzbrukumu finanšu jomā monitoringa un reaģēšanas centra (FinCert) ziņojumu, kurā tika aprakstīts jauns hakeru uzbrukumu veids. Vīrusa mērķis nav klientu līdzekļi, bet tieši nauda bankomātā: ievadot noteiktu kodu, ar vīrusu inficētā ierīce izdod visas lielās banknotes.

Latvijas pilsonis paralizējis Taivanas bankomātu darbu. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Аверин

Krievijā tāda krāpnieciskā shēma tika konstatēta pirmo reizi, taču citās valstīs par līdzīgiem vīrusiem jau ir zināms. Tiek atzīmēts, ka ar vīrusu tika inficētas lielāko bankomātu ražotāja — NCR ierīces, tāpēc jebkuras bankas bankomāts nav pasargāts.

Pagaidām nav atrasts vienkāršs un efektīvs paņēmiens cīņā ar vīrusu. Pēc izdevuma sarunbiedru datiem, tas varētu tikt dzēsts no operatīvās atmiņas ar atkārtotu datu ielādēšanu, tomēr tas kaitē bankomātam un aizņem laiku, proti, šādu procedūru nevar veikt tā, lai klienti to nepamanītu. Tādēļ šobrīd baņķieriem nākas apdrošināt bankomātus no aplaupīšanām, taču šāda pieeja krāpniekiem noteikti būs īsta medusmaize, norādīts rakstā.

Pēc temata

Taivānā notiesāts Latvijas pilsoni par bankomātu apzagšanu starptautiskā grupējumā
Bankomātu skaits Latvijā turpina samazināties
Kiberterapija: kā atbrīvoties no jaunā vīrusa Facebook

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  17
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7