08:05 22 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB74.3534
Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible

Vācijas finanšu ministram pa pastu nosūtīts spridzeklis

REUTERS/Fabrizio Bensch
Pasaulē
Saņemt īso saiti
13

1990. gadā jau notika pret Volfgangu Šeibli – toreizējo iekšlietu ministru – vērsts atentāts. Tā rezultātā politiķis guva smagus ievainojumus un pašlaik pārvietojas ratiņkrēslā.

RĪGA, 16. marts — Sputnik. Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible saņēmis pa pastu sprādzienbīstamu paku. Sūtījums pienācis Grieķijas "Jaunā demokrātija" partijas priekšsēdētāja vietnieka Adonisa Georgiada vārdā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu "PROTOTHEMA".

Bumbu Finanšu ministrija saņēmusi trešdien. Policija nekavējoties evakuēja cilvēkus no biroja un nogādāja spridzekli drošā vietā.

Uz pakas bijis Grieķijas pasta zīmogs, norādīts, ka tās sūtītājs ir Georgiada birojs Atēnās. Grieķu politiķis apstiprinājis šo informāciju.

"Diemžēl tā ir patiesība, un tas nav smieklīgi," — uzrakstīja Georgiadis savā mikroblogā Twitter, norādot, ka pats ir teroristu mērķis.

Trešdien nezināmas personas uzspridzināja pašdarinātu spridzekli, pie Geogriadim piederošās grāmatnīcas.

2010. gada novembrī grieķu anarhistu teroristiskā organizācija — "Ugunīgo šūniņu sazvērestība" sūtīja bumbas uz Atēnās izvietotajām vēstniecībās, kā arī ārvalstu līderiem, tostarp Vācijas kanclerei Angelai Merkelei.

Daži grupējuma locekļi tika arestēti un notiesāti.

Pēc temata

Otrā pasaules kara laika bumbas dēļ notiek evakuācija Salonikos
Ķīlnieku sagrābšana Maskavas centrā: neīsta bumba un reāls arests
Latvijas iedzīvotājs pajokojis par bumbu poļu autobusā

Galvenie temati