22:42 16 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Hakeru grupa Fancy Bears publicējusi informāciju pēc WADA datubāzes uzlaušanas

Fancy Bears: WADA astoņus gadus ļāvusi sportistam lietot dopingu

© Sputnik / Илья Питалев
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Hakeru grupa Fancy Bears publicējusi informāciju par sportisti Sintiju Meijeri no Kanādas, kura astoņus gadus lietojusi aizliegtās vielas.

RĪGA, 16. februāris — Sputnik. Hakeru grupa Fancy Bears nodevusi telekanāla RT rīcībā dokumentus, kas liecina: sportiste Sintija Meijere no Kanādas astoņus gadus lietojusi aizliegtas vielas, izmantojot Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) "terapeitisko izņēmumu", vēsta RIA Novosti.

Kanādiete, kura piedalās sacensībās stenda šaušanā, divas reizes (2009. un 2015. gadā) saņēmusi WADA atļauju lietot tamoksifēnu. Šis preparāts klasificēts kā "hormons un augšanas modulators" un iekļauts WADA aizliegto preparātu sarakstā. Tamoksifēns ļauj palielināt muskuļu masu un paaugstina testosterona līmeni asinīs.

Iepriekš Fancy Bears publicēja informāciju par preparātiem, ko pirms dopinga testiem lietojuši ASV olimpiskās izlases dalībnieki. Noskaidrojies, ka peldētājs Maikls Felpss lietojis gabapentiēnu, kas novērš epilepsijas lēkmju risku un mazina sāpes muskuļos, savukārt Sjū Bērda lietojusi sacensību periodos aizliegtus glikokortikosteroīdus, kuri uzlabo organisma izturību.

Pēc temata

Hakeri no Fancy Bears publicējuši jaunus WADA bāzēs atrastos dokumentus
RT ēterā translēta WADA vadības neformālā saruna par Krieviju
Putins par WADA datu bāzes uzlaušanu: slikti, tomēr interesanti

Galvenie temati