06:01 20 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1294
  • RUB74.7569
Sieviešu maršs Vašingtonā

NYT stāsta, kāpēc demokrāti ASV sākuši ticēt sazvērestības teorijām

© Sputnik / Владимир Астапкович
Pasaulē
Saņemt īso saiti
19

Pēc Donalda Trampa uzvaras vēlēšanās 32% aptaujāto demokrātu paziņojuši: viņi tic tam, ka "cilvēki, kuri patiesībā pārvalda valsti, paliek nezināmi vienkāršajiem vēlētājiem."

RĪGA, 16. februāris – Sputnik. ASV Demokrātiskās partijas locekļi aizvien biežāk balstās uz nepārbaudītiem faktiem un sazvērestības teorijas, uzskata New York Times komentētājs Brendons Naiens.

Savu viedokli žurnālists pamato ar nesenās socioloģiskās aptaujas rezultātiem, ko organizēja analītiskās aģentūras Survey Sampling International speciālisti.

Marionetes. Foto no arhīva.
© Sputnik / Alexey Tikhomirov

Pēc Donalda Trampa uzvaras vēlēšanās 32% aptaujāto demokrātu paziņojuši: viņi tic tam, ka "cilvēki, kuri patiesībā pārvalda valsti, paliek nezināmi vienkāršajiem vēlētājiem." Pie tam demokrātiem ļoti iepatikusies sekojoša frāze: "Ievērojamus notikumus, piemēram, karus vai ekonomiskās krīzes vienmēr kontrolē neliela cilvēku grupa, kuras darbība norisinās slepenībā."

8. novembrī šādus apgalvojumus – jebkuras sazvērestības teorijas neatņemamu daļu – atbalstīja aptuveni 27% Demokrātiskās partijas locekļu.

Brendons Naiens uzsvēris, ka šāds amerikāņu sabiedrības liberālās daļas noskaņojums rada specifisku nepatieso ziņu pieprasījumu. Piemēram, daudzi demokrāti aktīvi izplatījuši materiālus par to, ka jaunā administrācija pēta iespējas mainīt valsts iekārtu. Pēc viņu domām, pret teroristiem vērstais prezidenta Donalda Trampa rīkojums esot bijis izdots, lai "iztaustītu iespējas" valsts iekārtas grozījumiem.

Žurnālists pievērsis uzmanību tam, ka daudzi plaši pazīstami demokrāti publiskās runās izmanto nepārbaudītus datus. Piemēram, nesen bijušais nodarbinātības ministrs Roberts Raihs paziņojis, ka atbildība par nekārtībām, kas izcēlās Kalifornijas universitātē februāra sākumā, jānes vietējiem labējiem radikāļiem. Pie tam, Naiens atgādinājis, ka Raiha apsūdzībām nav nekāda pamata.

Raksta autors uzskata, ka augošā interese un ticība nepatiesajām ziņām demokrātu partijas locekļu vidū ir izskaidrojama ar vilšanos, ko viņi izjutuši pēc sakāves prezidenta un Senāta vēlēšanās.

"Varas zaudējums padara cilvēku neaizsargātu pret dezinformāciju," – uzskata Naiens. Pie tam, pēc viņa domām, sazvērestības teorijas ļauj saliedēt cilvēkus "sociālā statusa un politiskās ietekmes zaudējuma" riska situācijā.

Pēc temata

"Pie visa vainīgs Putins": amerikāņu izdevums izsmej Klintoni
Krievijas Federācijas padome ironiski komentē informāciju par Kremļa datorsistēmu uzlaušanu

Galvenie temati