18:50 21 Oktobris 2017
Rīga+ 8°C
Tiešraide
ASV ievēlētais prezidents Donalds Tramps. Foto no arhīva

Elektoru kolēģija apstiprinājusi Donalda Trampa uzvaru ASV

© Foto: Gage Skidmore
Pasaulē
Saņemt īso saiti
16

Daudzi eksperti pauda bažas par to, ka elektori atteiksies atdot balsis atbilstoši vēlētāju gribai. Piemēram, tika apspriesta iespēja, ka vēlētāju lēmumu esot ietekmējuši hakeru uzbrukumi no Krievijas.

RĪGA, 20. decembris — Sputnik. ASV ievēlētais prezidents Donalds Tramps vēlēšanu otrajā posmā saņēmis nepieciešamās 270 elektoru balsis. Par to liecina balsošanas rezultāti, ko publiskojis telekanāls CNN, informē RIA Novosti.

ASV paredzētas divpakāpju vēlēšanas. Vēlētāji balso nevis par konkrētu kandidātu, bet gan par elektoriem no štatiem, kuri atbalsta politiķa kandidatūru. Uzvarai nepieciešams 270 elektoru atbalsts no 538. Gala rezultāti tiks paziņoti Kongresā 6. janvārī.

Prezidenta vēlēšanās 8. novembrī Tramps saņēma 306 elektoru balsis no 232, ko izcīnīja demokrāte Hilarija Klintone. Iepriekš vairākkārt atsevišķi elektori balsojuši pretēji noteikumiem, taču tas nekad nav ietekmējis kopējos balsošanas rezultātus. 30 štatos un Kolumbijas Federālajā apgabalā likums paredz, ka elektora pienākums ir balsot par kandidātu, kurš uzvarējis tautas balsojumā. Pie tam 14 štatos nav paredzēts nekāds sods elektoriem, kuri nobalsos pēc saviem ieskatiem.

Daudzi eksperti pauda bažas par to, ka elektori atteiksies atdot balsis atbilstoši vēlētāju gribai. Piemēram, tika apspriesta iespēja, ka vēlētāju lēmumu esot ietekmējuši hakeru uzbrukumi no Krievijas.

Izdevuma Politico rīcībā esošā informācija liecina, ka otrdienas vakarā 54 elektori no demokrātu partijas un viens republikānis pieprasījuši specdienestiem organizēt slepenu brīfingu jautājumā par citu valstu iespējamu iejaukšanos prezidenta vēlēšanās, taču šāds pasākums netika veikts.

Pēc temata

Tramps asi kritizējis Hilarijas Klintones atbalstītāju uzvedību
Avīze Financial Times pasludinājusi Donaldu Trampu par "Gada cilvēku"
Tramps nav apstiprinājis CIP ziņojumu par Krievijas hakeru palīdzību

Galvenie temati