01:42 19 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Sīrijas armija ieņēmusi Alepo austrumu rajonos

Sīrijas armija ieņēmusi Alepo austrumu rajonus

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Sīrijas valdības karaspēks padzinis kaujiniekus no Alepo austrumu kvartāliem. Uzsākta pazemes komunikāciju tīrīšana. Pilsētas iedzīvotāji līksmo par uzvaru.

RĪGA, 13. decembris — Sputnik. Sīrijas armija un zemessardzes vienības atbrīvojušas Alepo austrumu rajonus.

Sīrijas armijai un zemessargiem izdevies padzīt kaujiniekus no Firdousa kvartāla. Patlaban valdības karaspēks uzsācis pazemes komunikāciju tīrīšanu Alepo austrumos.

Pilsētas iedzīvotāji ir izgājuši ielās. Cilvēki līksmo un apsveic viens otru ar Alepo atbrīvošanu. Skan šāvieni gaisā par godu uzvarai.

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns pavēstījis, ka viņu satraukuši paziņojumi par cietsirdīgu attieksmi pret civiliedzīvotājiem Alepo, taču ANO preses dienesta paziņojumā norādīts, ka ANO nav iespējams pārbaudīt to patiesīgumu. Nav precizēts, par kādām cietsirdības izpausmēm ir runa.

Bans Gimuns devis norādījumus savam īpašajam sūtnim Sīrijā Stafanam di Misturam pēc iespējas ātrāk sazināties ar iesaistītajām pusēm.

ANO ziņojumā no jauna pieminēts "visu pušu pienākums aizsargāt civiliedzīvotājus un ievērot startautiskās humānās tiesības." "Tā ir Sīrijas valdības un tās sabiedroto atbildības sfēra," — teikts publicētajā dokumentā.

Pēc temata

ASV atcēlušas ierobežojumus ieroču piegādei saviem sabiedrotajiem Sīrijā
Alepo: kaujas turpinās
Krievijas AM oficiālais pārstāvis brīdina par provokācijām Alepo

Galvenie temati