05:10 20 Septembris 2017
Rīga+ 9°C
Tiešraide
Kravas kuģa Progres MS-04 sagatavošana startam

Avarējis kosmiskais kuģis "Progres"

© Foto: госкорпорация "РОСКОСМОС"
Pasaulē
Saņemt īso saiti
10

NASA norāda, ka kuģis no raķetes, iespējams, atdalījies agrāk nekā ieplānots. Saņemtie telemetrijas dati ir nepietiekami, lai saprastu, kas šajā brīdī noticis ar kuģi. "Progres" navigācijas antenas atvērušās, taču nav noskaidrots, vai darbojas Saules baterijas.

RĪGA, 2. decembris — Sputnik. Pēc nesējraķetes "Sojuz-U" starta ar kravas kuģi "Progres MS-04" radušās problēmas ar telemetrijas datu pārraidi. Vēlāk saņemta informācija par to, ka kuģis ir avarējis. Domājams, atlūzas nokritušas Tuvas Republikā Krievijā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz "Roskosmos" preses dienesta informāciju.

Telemetrijas dati pazuduši no 383. sekundes, norādīts ziņojumā. Preses dienesta pārstāvji informēja, ka "Roskosmos" speciālisti cenšas noskaidrot situāciju.

Iepriekš tika ziņots, ka kravas kuģis atdalījies no nesējraķetes trešās pakāpes.

NASA norāda, ka kuģis no raķetes, iespējams, atdalījies agrāk nekā ieplānots. Saņemtie telemetrijas dati ir nepietiekami, lai saprastu, kas šajā brīdī noticis ar kuģi. "Progres" navigācijas antenas atvērušās, taču nav noskaidrots, vai darbojas Saules baterijas, teikts ziņojumā.

Informācijas avots, kosmiskās nozares pārstāvis aģentūrai RIA Novosti paziņojis, ka telemetrijas datu trūkums varētu liecināt par to, ka "Progres" lidojums nav orientēts, un savienot to ar starptautisko kosmosa staciju neizdosies. Tādā gadījumā kravas kuģi nāksies nogremdēt, viņš paskaidrojis.

Pēc temata

Kosmiskie plāni: Ukraina paziņojusi par vēlmi apmesties uz Mēness
Kā Ventspils mežā klausās kosmosu
Krievija vēlas būvēt kosmosa kuģi ar atomdzinēju

Galvenie temati