05:10 20 Septembris 2017
Rīga+ 9°C
Tiešraide
Brazīlijas aviolīnijas lidmašīna. Foto no arhīva

Noskaidroti lidmašīnas katastrofas iemesli Kolumbijā

© Flickr/ Joao Carlos Medau
Pasaulē
Saņemt īso saiti
41

Lidmašīnas katastrofa notika 29. novembrī 50 kilometru attālumā no Medeljinas. Tajā atradušies 77 cilvēki – 9 ekipāžas locekļi un 68 pasažieri, tostarp arī Brazīlijas futbola kluba "Chapecoense" sportisti un personāls.

RĪGA, 1. decembris — Sputnik. Nesenā Bolīvijas lidmašīnas katastrofa, kura aiznesusi 71 cilvēka dzīvības, notikuse degvielas trūkuma dēļ, trešdien preses konferencē informējis Kolumbijas Civilās aviācijas drošības dienesta priekšnieks Fredijs Bonilja, ziņo RIA Novosti.

Lidmašīnas katastrofa notika 29. novembrī 50 kilometru attālumā no Medeljinas. Tajā atradušies 77 cilvēki — 9 ekipāžas locekļi un 68 pasažieri, tostarp arī Brazīlijas futbola kluba " Chapecoense " sportisti un personāls, kuri devās uz Dienvidamerikas kausa fināla spēli — viņiem bija paredzēts mačs pret komandu "Atletico Nacional". Aviokatastrofā izdzīvojuši seši cilvēki, tostarp arī trīs futbolisti" Alans Rušels, Džeksons Folmans un Helio Sampjers Neto.

"Kad ieradāmies notikuma vietā un aplūkojām atlūzas, pārliecinājāmies, ka lainerim nav bijis degvielas. Starptautiskās normas paredz, ka limašīnā jāuzpilda ne tikai degviela, kas nepieciešama paredzētajam attālumam, bet arī minimāla rezerve vēl 30 minūtes ilgam lidojumam," — Meksikas portāls Lider Web citē Bonilja teikto.

Kolumbijas ierēdnis paskaidrojis, ka avarējušajai lidmašīnai šādas rezerves nav bijis, un paudis cerību, ka turpmākajā izmeklēšanā noskaidrosies, kāda iemesla dēļ rezerve nav uzpildīta.

Pašlaik identificēti 59 bojāgājušie. Kolumbijas Tiesu medicīnas institūta direktors Karloss Valdess norādījis, ka 52 bojāgājušie bijuši Brazīlijas pilsoņi. Aviokatastrofas upuru vidū idendificēti arī pieci Bolīvijas, viens Paragvajas un viens — Venecuēlas pilsonis.

Pēc temata

Portugālē militārajā aviobāzē avarējusi lidmašīna Hercules
Eksperti noskaidrojuši, kas noticis ar EgyptAir lidmašīnu pirms katastrofas

Galvenie temati