05:12 20 Septembris 2017
Rīga+ 9°C
Tiešraide
Šaha turnīrs par 2016. gada pasaules čempiona titulu. M.Karlsens pret S.Karjakinu

Kārlsens no jauna kļuvis par šaha pasaules karali

© Sputnik / Нэнси Сисель
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

Norvēģu lielmeistars Magnuss Kārlsens taibreikā pieveicis lielmeistaru Sergeju Karjakinu no Krievijas un saglabājis pasaules čempiona titulu.

RĪGA, 1. decembris — Sputnik. Norvēģu lielmeistars Magnuss Kārlsens saglabājis pasaules čempiona titulu, izcīnot uzvaru mačā ar rezultātu 3:1 taibreikā ar lielmeistaru Sergeju Karjakinu no Krievijas, informē RIA Novosti.

55. mačs šahā par pasaules čempiona titulu, kura balvu fonds sastādīja aptuveni vienu miljonu eiro, noritēja Ņujorkā no 11. līdz 30. novembrim (mača budžets sastādīja aptuveni sešus miljonus dolāru). Turnīra reglaments noteica, ka pretiniekiem bija jānospēlē 12 klasiskā šaha partijas, taču pēc neizšķirta iznākuma (6:6) viņi turpināja cīņu taibreikā, kurā pārsvaru guvis norvēģu lielmeistars.

Tādējādi Magnuss Kārlsens pasniedzis sev dzimšanas dienas dāvanu — 30. novembrī viņam apritēja 26 gadi.

Pasaules čempions Magnuss Kārlsens piedalījies savā trešajā mačā par pasaules čempiona titulu. 2013. gadā norvēģis pirmo reizi izcīnīja prestižo titulu. Indijā viņš uzvarēja 15. pasaules čempionu, "Madrasas tīģeri" Višvanatanu Anandu (6,5:3,5). Gadu vēlāk vikings Sočos saglabāja titulu no jauna izcīnot uzvaru pār Anandu (6,5:4,5).

Pēc temata

Ivans Kļementjevs: lai izcīnītu medaļas, ir jāpārvar sevi
Glābēji no Latvijas piedalīsies Pasaules čempionātā Čehijā

Galvenie temati