08:07 21 Septembris 2017
Rīga+ 11°C
Tiešraide
Lielbritānijas karaliene Elizabete II

Ukraina ir sašutusi: Anglijas karaliene vēlas tikties ar Maskavas patriarhu

© AFP / ARTHUR EDWARDS
Pasaulē
Saņemt īso saiti
33

Maskavas un visas Krievzemes patriarhs Kirils ieradies Lielbritānijā četru dienu vizītē. Lielbritānijas Ārlietu ministrija informē, ka karalienes Elizabetes II – Anglikāņu baznīcas galvas – pienākums ir tikties ar patriarhu.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Ukrainas vēstniecība Lielbritānijā kritizē karalieni Elizabeti II par nodomu tikties ar Maskavas un visas Krievzemes patriarhu Kirilu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Times.

Ukrainas vēstniece Lielbritānijā Nataļja Gaļibarenko paziņojusi, ka patriarhs Kirils esot bijušais KGB aģents, kurš atbalstījis "Krievijas agresiju". Diplomāte pavēstīja, ka Elizabetes ielūgumā slēpjas risks legalizēt Krievijas ārpolitiku visas pasaules acīs. Pēc Gaļibarenko domām, patriarhs Kirils esot Kremļa interešu aizstāvis, vēsta britu avīze.

Maskavas un visas Krievzemes patriarhs Kirils ieradies Lielbritānijā četru dienu vizītē. Brauciens noticis par godu krievu pareizticības Britu salās 300. gadskārtai. 1716. gadā Krievijas Impērijas misijā Londonā parādījās pareizticīgo draudze.

Vizītes gaitā patriarhs iesvētīja lielāko pareizticīgo baznīcu Londonā – Pareizticīgo katedrāli un vadīja tajā liturģiju. Svinīgajā ceremonijā piedalījās Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs, princis Maikls, kura dzimtā veidojušās radniecīgas saites ar Romanovu dinastiju, un citas augsti stāvošas amatpersonas, parlamenta locekļi un vēstnieki.

Plānota arī Patriarha tikšanās ar Elizabeti II.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija informē, ka karalienes Elizabetes II – Anglikāņu baznīcas galvas – pienākums ir tikties ar patriarhu, turklāt to attaisno kopīgās vēstures un saikņu atzīšana, raksta Times.

Pēc temata

Ukraina aizmirsusi pagarināt sankcijas pret Krieviju
Obama: ASV un Lielbritānija turpinās pretoties Krievijas "agresijai" Ukrainā
Krievija aicina Lielbritāniju atmest koloniālos paradumus

Galvenie temati