08:03 21 Septembris 2017
Rīga+ 11°C
Tiešraide
Situācija Luganskas apgabalā

Sputnik fotogrāfs izcīnījis balvu Francijā par projektu "Ukrainas melnās dienas"

© Sputnik / Валерий Мельников
Pasaulē
Saņemt īso saiti
20

Sputnik fotokorespondenta Valērija Meļņikova multivides projekts par notikumiem Ukrainā saņēmis augstāko apbalvojumu starptautiskajā konkursā Prix International des Nouvelles Ecritures.

RĪGA, 14. oktobris — Sputnik. Sputnik fotokorespondents Valērijs Meļņikovs izcīnījis uzvaru konkursā Prix International des Nouvelles Ecritures Francijā par labāko multivides projektu. Viņš ieguva balvu par videoprojektu "Ukrainas melnās dienas", kas tapa sadarbībā ar fotogrāfu Andreju Ļubimovu, vēsta Sputnik Igaunija.

Projekta pamatā ir Valērija Meļņikova fotogrāfiju sērija, kas saņēmusi vairākus prestižus starptautiskos apbalvojumus: World Report Award 2015, Visual Storytelling Awards 2015, Sony WPA 2015, Days Japan International Photo Journalism Award 2015, Picture of the Year International (POYi) un daudzus citus. Valērijs Meļņikovs uzņēma savus darbus Luganskas apgabalā 2014. gada vasarā un iemūžināja Ukrainas jaunāko laiku vēstures dramatiskos notikumus.

 • Vietējie iedzīvotāji Luganskas staņicā, kam uzbrukusi Ukrainas bruņoto spēku aviācija
  Vietējie iedzīvotāji Luganskas staņicā, kam uzbrukusi Ukrainas bruņoto spēku aviācija
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Ātrās reaģēšanas grupas darbinieks atpūšas kazarmās pirms doties komendanta stundas patruļā
  Ātrās reaģēšanas grupas darbinieks atpūšas kazarmās pirms doties komendanta stundas patruļā
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Donbasa zemessargi treniņos robežas caurlaides punktā Sarkanais partizāns
  Donbasa zemessargi treniņos robežas caurlaides punktā "Sarkanais partizāns"
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Vietējās iedzīvotājas mirstīgās atliekas Luganskas staņicā, kam uzbruka Ukrainas bruņoto spēku aviācija
  Vietējās iedzīvotājas mirstīgās atliekas Luganskas staņicā, kam uzbruka Ukrainas bruņoto spēku aviācija
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Vietējā iedzīvotāja pie vieglās automašīnas uz Luganskas-Krasnodonas ceļa. Automašīna aizdegās, kad tajā trāpīja lādiņš Ukrainas bruņoto spēku artilērijas apšaudes laikā
  Vietējā iedzīvotāja pie vieglās automašīnas uz Luganskas-Krasnodonas ceļa. Automašīna aizdegās, kad tajā trāpīja lādiņš Ukrainas bruņoto spēku artilērijas apšaudes laikā
  © Sputnik / Валерий Мельников
1 / 5
© Sputnik / Валерий Мельников
Vietējie iedzīvotāji Luganskas staņicā, kam uzbrukusi Ukrainas bruņoto spēku aviācija

Multivides projekts "Ukrainas melnās dienas" tiks iesniegts festivālā Photo Zoom Kanādā.

"Savām acīm redzēju traģiskos notikumus Ukrainas dienvidaustrumos, un caur kameras objektīvu centos parādīt notiekošā šausmas. Tas ir manu fotoreportāžu spēks — realitātes traģisms. Jūtos divējādi — es lepojos ar balvām kā žurnālists un profesionālis, taču pie tam man no visas sirds žēl mierīgo iedzīvotāju, kuru dzīvē ienākusi nelaime," — stāsta Valērijs Meļņikovs.

Valērijs Meļņikovs ir Stavropoles Valsts universitātes absolvents, fotoreportieris un daudzu starptautisko apbalvojumu ieguvējs. Vairāk nekā 10 gadus Valērijs strādā starptautiskos un krievu medijos, tostarp arī AFP, "Komersant", Sputnik u.c. Valērijs veido neatkarīgās fotosērijas, ko uzņem, ceļojot pa pasauli.

Prix International des Nouvelles Ecritures — starptautisks multivides projektu konkurss, kurā tiek vērtēti īsie multivides projekti, skaņu un slaidu šovi, video un foto projekti. Konkursu organizē asociācija Freelens, kuras kurators ir prestižā Multivides projektu autoru asociācija SCAM (Société civile des auteurs multimedia). Konkursā var piedalīties dokumentālisti, žurnālisti, fotogrāfi un amatieri.

Sputnik Images — Starptautiskās ziņu aģentūras un radio Sputnik fotobanka. Aģentūras multivides informācijas centri atrodas desmitos valstu. Sputnik iekļauj informatīvos portālus, analogo un digitālo apraidi, mobilās aplikācijas un lapas sociālajos tīklos. Sputnik ziņas ik dienas iznāk angļu, arābu, spāņu un ķīniešu valodās.

Sputnik vietnes strādā vairāk nekā 30 valodās, tostarp angļu, arābu, spāņu, itāliešu, ķīniešu, poļu, portugāļu, serbu, turku, franču un hindi. Sputnik vietnes sniedz lasītājam daudzveidīgu saturu: infografiku, fotoreportāžas, tiešo ēteru, video, interneta aptaujas. Līdztekus operatīvajām ziņām Sputnik publicē arī analītiskos materiālus un ekskluzīvas intervijas.

Pēc temata

Sputnik fotokorespondenti izcīnījuši Sportfolio Festival balvas
Skolēni un klasiķi: Latvijā sācies Bulgakova konkurss
Sputnik Radio speciālais projekts veltīts žurnālistikas problēmām

Galvenie temati