08:09 21 Septembris 2017
Rīga+ 11°C
Tiešraide
Vācijas kanclere Angela Merkele. Foto no arhīva

Merkele un Porošenko nolēmuši sazināties ar Olandu

Фотохост-агентство
Pasaulē
Saņemt īso saiti
17

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pa telefonu pārrunājis būtiskus jautājumus ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

RĪGA, 14. oktobris — Sputnik. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pa telefonu pārrunājis būtiskus jautājumus ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, informē Ukrainas prezidenta oficiālā vietne.

Atzīmēts, ka abu valstu līderi vienojušies par papildu telefona konferenci, kurā piedalīsies Francijas prezidents Fransuā Olands. Porošenko un Merkele no jauna apsprieda jautājumus par bezvīzu režīma ieviešanas procesa paātrināšanu Ukrainas iedzīvotājiem, kā arī situāciju Donbasā un EDSO pastāvīgo novērošanas punktu izvietošanas nozīmi karaspēku atvilkšanas rajonos.

Iepriekš mediji informēja, ka Olands ir gatavs tuvākajā laikā no jauna tikties "Normandijas formātā" (Merkele, Olands, Porošenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins — red.). "Normandijas čentrinieka" līderu tikšanās, iespējams, notiks 19. oktobrī Berlīnē. Taču pēc trešdien notikušās Merkeles, Olanda un Putina telefona sarunas lēmums par samitu "Normandijas formātā" netika pieņemts.

Rietumi sāk izdarīt arvien lielāku spiedienu pret Kijevu jautājumā par Minskas protokolu izpildi. Piemēram, 11. oktobrī, uzstājoties EPPA sēdē, Olands pavēstīja, ka vispirms ir jāorganizē vietējās vēlēšanas Donbasā — tikai pēc tam nepieciešams atgūt valsts robežu kontroli. Francijas prezidents uzsvēra, ka Minskas protokoli paredz šādu pasākumu secību situācijas noregulēšanai Ukrainas dienvidaustrumos. Par atbildi Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs paziņoja, ka Olanda teiktais nav pieņemams un rada ikviena patiesa ukraiņa sašutumu, kā arī piebilda, ka Olands uzņemoties pārāk daudz.

Pret Krieviju vērsto sankciju atcelšanu Eiropas Savienība saista ar Minskas protokolu izpildi. Maskava norāda, ka šādu saikni uzskata par absurdu, jo valsts nav iesaistīta Ukrainas iekšējā konfliktā, turklāt ir ieinteresēta panākt pēc iespējas ātrāku situācijas noregulēšanu.

© Ruptly.
Merkele vēlas atgriezties pie agrākajām attiecībām ar Krieviju

Pēc temata

ASV iznīcina Ukrainu centienos glābt Porošenko režīmu
Porošenko cer, ka jau oktobrī Ukrainai būs bezvīzu režīms ar ES

Galvenie temati