17:51 24 Februāris 2018
Tiešraide
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans

Erdogans apsūdz apvērsumā islāma sludinātāju

© REUTERS/ Kenan Gurbuz
Pasaulē
Saņemt īso saiti
12

Aculiecinieki vēsta, ka Ankarā dzirdama apšaude un atskanējis spēcīgs sprādziens.

RĪGA, 16. jūlijs – Sputnik. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans valsts apvērsumā apsūdz opozicionāra – islāma sludinātāja Fethullaha Gulena sekotājus.

"Kļuvis zināms, ka noticis apvērsuma mēģinājums. Es gaidu visu mūsu tautu ielās un laukumos. Kopā mēs dosim pretsparu. Zināms, ka šo mēģinājumu uzsākuši "Paralēlās valsts" piekritēji. Apvērsuma organizatori saņems bargu sodu un dārgi par to samaksās," – teica Erdogans telekanāla NTV ēterā.

Piektdien vakarā Turcijas bruņoto spēku Ģenerālštābs informēja par varas pārņemšanu savās rokās. Policija ir noslēgusi satiksmi pa abiem tiltiem, kas ved pāri Bosfora šaurumam Stambulā, un virs Turcijas galvaspilsētas lido kara lidmašīnas un helikopteri. Aculiecinieki vēsta, ka pie Ģenerālštāba ēkas bija dzirdama apšaude un turp devušās vairākas ātrās palīdzības mašīnas.

Informācijas aģentūras vēsta, ka bojāgājušo skaits valsts apvērsuma mēģinājuma rezultātā sasniedzis 90 cilvēki, 1154 cilvēki guvuši ievainojumus, savukārt varas iestādes aizturējušas 1563 cilvēkus.

Pēc temata

Šāvieni un panika Turcijas galvaspilsētā
Aviācijas uzlidojumā Turcijas prezidenta pilij gājuši bojā pieci cilvēki

Galvenie temati