07:34 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Gatavošanās Eiropas čempionātam futbolā Parīzē. Foto no arhīva

Eiropas Čempionātā Francijā par teroraktiem brīdinās viedtālrunis

© Sputnik / Ирина Калашникова
Pasaulē
Saņemt īso saiti
7

Brīdinājumi tiks saņemti 15 minūšu laikā pēc negadījuma, kad valdība apstiprinās draudu patiesumu.

RĪGA, 8. jūnijs —Sputnik. Francijā drīz gaidāms Eiropas čempionāts futbolā, tāpēc valdība trešdien plāno laist klajā mobilo lietojumprogrammu, kas sūtīs paziņojumus par iespējamiem teroraktiem, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru Frans Press.

Francijas prezidents Fransuā Olands. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Гунеев

Iekšlietu ministrija izstrādājusi bezmaksas programmu, kas būs pieejama angļu un franču valodās un sūtīs lietotājiem brīdinājumus iespējamo teroristu uzbrukumu gadījumā. Reģistrējoties lietotājiem būs jādod atļauja noteikt iekārtas īpašnieka atrašanās vietu, lai saņemtu paziņojumus par netālu notikušajiem incidentiem.

Kā norāda aģentūra, brīdinājumi tiks saņemti 15 minūšu laikā pēc negadījuma – kad valdība apstiprinās draudu patiesumu. Turklāt lietotāji varēs pārbaudīt informāciju par astoņām tuvējām zonām, tātad viņu rīcībā būs pietiekamas ziņas par notiekošo.

Lietojumprogrammā tiks iekļauti ieteikumi par to, kā nodrošināties dažādās ārkārtas situācijās.

Valdība cer, ka programma ļaus lietotājiem vai "sūtņiem", kā tie tiek dēvēti programmā, izplatīt patiesu informāciju par situāciju drošības jomā. IeM vadītājs Bernārs Kazenēvs uzskata, ka šie pasākumi palīdzēs novērst karsto līniju pārslodzi čempionāta norises laikā.

Eiropas futbola čempionāts norisināsies Francijas pilsētu 10 stadionos no 10. jūnija līdz 10. jūlijam. Turnīra drošības tēma ir viena no galvenajām, īpaši ņemot vērā terora aktus Parīzē 2015. gada novembrī, kā arī ziņojumus par slaktiņu draudiem citās Francijas pilsētās pirms čempionāta.

Pēc temata

Teroristu pašnāvnieku galvenais mērķis bijis Beļģijas AES
Eksperts: pēc teroraktiem ES var saplosīt iekšējās pretrunas
Landsberģis ierosina NATO un ES "lidot uz Āfriku" un atbildēt teroristiem
Eksperts: terorisma akts Beļģijā neietekmēs eiropiešu attieksmi pret islāmu

Galvenie temati