15:25 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Bruņutransportieris Straikers. Foto no arhīva

ASV militārajās mācībās izmantos Norvēģijas alās izvietoto tehniku

© Sputnik / Оксана Джадан
Pasaulē
Saņemt īso saiti
169

Norvēģijas centrālajos reģionos esošajās alās izvietotā militārā ekipējuma pietiks 15 tūkstošiem ASV jūras kājnieku.

RĪGA, 19.feb — Sputnik. ASV starptautiskajās mācībās tiks izmantoti aptuveni 6,5 tūkstoši militārās tehnikas vienību, kas izvietota pazemes alās Norvēģijas centrālajos reģionos, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu CNN.

Norvēģijā sākas militārās mācības Cold Response-2016, kurās piedalās 15 tūkstoši karavīru no 14 valstīm.

1981. gadā amerikāņu militāristi sāka izvietot pazemes kompleksā militāro tehniku. Aukstajam karam beidzoties, ASV radās šaubas par objekta lietderību, un kopš 90. gadiem kompleksu finansē Norvēģijas valdība.

CNN norāda, ka kompleksa apkalpojošo personālu veido aptuveni simt cilvēki, un ar šeit izvietoto apbruņojumu pietiks 15 tūkstošiem jūras kājnieku.

Telekanāls vēsta, ka amerikāņu militāristi vēlas arī turpmāk izmantot pazemes noliktavas, ņemot vērā to izvietojumu.

"Iepriekš izvietotā tehnika ļauj samazināt izmaksas un saīsināt laiku mūsu operāciju atbalstam krīzes situācijā," — teica ASV jūras kājnieku pārstāvis pulkvedis Viljams Bentlijs.

Norvēģijas bruņoto spēku preses dienests jau ziņoja, ka laikā no 19. februāra līdz 1. martam noritēs militāro mācību sagatavošanas fāze. Mācības ilgs no 2. līdz 9. martam. Mācību noslēguma posms ieplānots periodā no 10.līdz 22. martam.

Mācībās piedalās karavīri no Norvēģijas, Beļģijas, Kanādas, Dānijas, Somijas, Latvijas, Francijas, Nīderlandes, Polijas, Zviedrijas, ASV, Vācijas, Spānijas un Lielbritānijas.

 

Pēc temata

Eksperts: NATO pie robežām draudus nerada, viņi neko nepanāks
Maskava militārajā plānošanā ņems vērā NATO rīcību Austrumeiropā
Arbatovs: NATO valstis baidās no Krievijas bruņotajiem spēkiem
Pārmaiņas austrumu flangā: Eiropā būs vairāk NATO

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  8
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10