07:36 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Videoklubs

Jūras dzīļu noslēpums: kameras objektīvā iekļuvis rets rubīnkrāsas jūraspūķis

Saņemt īso saiti
17
© Foto: youtube.com / SciNews

Jaunais adatzivju dzimtas pārstāvis – rubīnkrāsas jūraspūķis, par kura eksistenci zinātnieki izteica pieņēmumus jau 2015. gadā – beidzot nokļuvis jūras dzīļu pētnieku kameras objektīvā.

Secinājumus par jaunās sugas pastāvēšanu speciālisti izdarīja, ņemot vērā DNS ekspertīzes, kas tika veiktas laikā no 1919. līdz 2007. gadam savāktajiem paraugiem. Pieņēmumus par rubīnkrāsas jūraspūķa pastāvēšanu zinātnieki izteica, pateicoties Austrālijas muzeja eksponātam.

Dziļūdens kameras uzņemtie kadri apstiprināja – jaunā zivju suga patiešām pastāv. Zinātnieki uzskata, ka rubīnkrāsas jūraspūķis mīt vairāk nekā 50 m dziļumā un maskēties tam palīdz spilgti sarkanā krāsa.

Jūraspūķi ir jūraszirdziņu "radinieki". Pašlaik pazīstamas trīs šīs ģints pārstāvji: parastais (Phyllopteryx taeniolatus), lapotie (Phycodurus eques) un rubīna (Phyllopteryx dewysea). Atšķirībā no abu pirmo sugu pārstāvjiem rubīnkrāsas jūraspūķis visvairāk atgādina jūraszirdziņu.

Citi video ieraksti

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  17
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7